Panzer Dragoon (2020)

Panzer Dragoon (2020)

7,5
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE 7.0
NS 6.3
PC 9.0
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
MegaPixel Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
1 godzin
Premiery
Świat:
26.03.2020
Europa:
26.03.2020
Polska:
26.03.2020
Producent:
MegaPixel Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
1 godzin
Premiery
Świat:
26.03.2020
Europa:
26.03.2020
Polska:
26.03.2020

Panzer Dragoon (2020) - opis gry

Panzer Dragoon to strzelanina na tzw. szynach wyprodukowana przez polskie MegaPixel Studio i wydana przez Forever Entertainment. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch, PC, PS4, Xbox One i platformie Google Stadia. Był to remake gry o tej samej nazwie wydanej pierwotnie na konsoli Sega Saturn.

Główne założenia nie uległy zmianie. Akcja gier z serii Panzer Dragoon rozgrywa się w świecie zdewastowanym przez eksperymenty pewnej bardzo zaawansowanej cywilizacji. Głównym bohaterem 'jest niejaki Keil Fluge, którego poznajemy w trakcie polowania na pustyni. Wskutek pewnego splotu okoliczności staje się on posiadaczem smoka, w tym uniwersum “broni biologicznej” stworzonej w wyniku eksperymentów genetycznych, z pomocą którego musi powstrzymać wraże siły przed dotarciem do tzw. Wieży, tajemniczego obiektu mogącego sprokurować niszczycielski kataklizm

Produkcja polskiego MegaPixel Studio to wierny remake pierwowzoru z Segi Saturn, także jeśli chodzi o rozgrywkę. Panzer Dragoon to tzw. rail shooter, “strzelanina na szynach”, co oznacza, że mamy mocno ograniczoną swobodę ruchów. Sunąc przed siebie, eliminujemy nadciągających z każdej strony przeciwników, a od czasu do czasu też bossów. Do dyspozycji mamy dwa ataki - pojedyncze oraz samonaprowadzające się pociski. Jedną z nowości jest zmodyfikowane sterowanie. Do wyboru mamy dwa jego rodzaje: klasyczne dla purystów i fanów oryginału, które nie pozwala na poruszanie się celownikiem i smokiem w odwrotnym kierunku, oraz współczesne.

Długość ‘kampanii’ zależy od stopnia trudności w czym remake przypomina oryginał. Zasadniczo składa się ona z sześciu poziomów, choć jeśli wybierzemy najłatwiejszy stopień trudności, przejdziemy zaledwie cztery.

Oprócz nowej metody sterowania i uwspółcześnionej oprawy graficznej remake Panzer Dragoon nie oferuje dodatkowej zawartości.

Wideo - Panzer Dragoon (2020)

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper