Overlord

Overlord

6,7
25 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.1
X360 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Triumph Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa,   Akcja,   Strategiczna
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.06.2007
Europa:
29.06.2007
Polska:
28.09.2007
Producent:
Triumph Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa,   Akcja,   Strategiczna
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.06.2007
Europa:
29.06.2007
Polska:
28.09.2007

Overlord - opis gry

Overlord to gra action-RPG wyprodukowana przez Triumph Studios i wydana przez brytyjską firmę Codemasters. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Ta ostatnia wersja ukazała się w późniejszym terminie zawierając na płycie dodatek “Raising Hell”.

W grze wcielamy się w bezimiennego, niemego antybohatera Overlorda, który zostaje przywrócony do życia po długim okresie snu. Jak informuje go Gnarl, sługa odpowiedzialny za miniony, jego poprzednik mocno nawalił. Po pierwsze, dał się pokonać jakimś bohaterom. Po drugie, dał im sposobność splądrowania i zdewastowania Dark Tower. Teraz siły ciemności muszą się zrewanżować.

Overlord to gra RPG z bardziej zręcznościowym systemem walki. Główną jej atrakcją jest możliwość ‘zarządzania’ licznymi sługami, tzw. minionami. W trakcie zmagań spotkamy kilka ich rodzajów, przy czym warto zaznaczyć, że nie do wszystkich mamy dostęp od razu. Początkowo są to ci brązowi - najgłupsze plemię specjalizujące się w walce w zwarciu. W dalszej kolejności natrafiamy także na czerwonych (nie rani ich ogień a poza tym potrafią ciskać płomieniami), niebieskich (pływają i przywracają do zdrowia pokonanych pobratymców) oraz zielonych (nie reagują na truciznę i potrafią załatwiać przeciwników po cichu). To, co spotykają na swej drodze, miniony niszczą, zabijają, plądrują, przynosząc nam co ciekawsze zdobycze.

Każdy pokonany przeciwnik pozostawia po sobie energię życiową, która jest niezbędna, jeśli chcemy przyzwać więcej minionów. Warto jednak dodać, iż w pojedynkę Overlord nie jest bynajmniej bezbronny. Dysponuje on bowiem toporem, różnymi zaklęciami magicznymi a także tarczą. Co warto dodać, nowy sprzęt możemy dlań wykuwać w jego wieży (w której wraz z postępami pojawia się coraz więcej przydatnych rzeczy).

Poza singlem produkcja Triumph/Codemasters posiada tryb multiplayer dla dwóch osób. Dwóch Overlordów próbuje pokonać tam nadciągające fale przeciwników.

Wideo - Overlord

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych