Overlord II

Overlord II

6,7
45 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS3 6.2
X360 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Triumph Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Strategiczna
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.06.2009
Europa:
26.06.2009
Polska:
26.06.2009
Producent:
Triumph Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Strategiczna
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.06.2009
Europa:
26.06.2009
Polska:
26.06.2009

Overlord II - opis gry

Overlord II to gra action-adventure wyprodukowana przez Triumph Studios i wydana przez Codemasters na PC, PlayStation 3 i Xboxa 360. Gracz wciela się tu w wojownika, który walczy dowodząc armią małych stworków zwanych “sługami”. Scenariusz napisała Rhianna Pratchett.

Overlord II kontynuuje wątki pierwszej części i dodatku do niego, choć tym razem głównym bohaterem jest kto inny. Overlord, po zdobyciu władzy nad piekłem, został strącony w otchłań, ale po latach pałeczkę przejmuje jego syn, Overlad, skrywający się gdzieś na końcu świata. Założenia brzmią poważnie, ale nic z tych rzeczy, bowiem produkcja Triumph Studios z humorem podchodzi do klisz fantasy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wydarzenia śledzimy z perspektywy trzeciej osoby, a naszym zadaniem jest zdobycie władzy nad zaświatami. W tym celu pomogą nam “słudzy”, których podzielić można na cztery rodzaje: brązowych, czerwonych, zielonych i niebieskich. Brązowi nieźle się tłuką, zieloni są odporni na trujące gazy, niebiescy potrafią pływać (umiejętność ta przydaje się zwłaszcza do unikania potężniejszych nieprzyjaciół), a czerwoni potrafią usuwać blokujące przejścia płonące bloki. Podopieczni z czasem rosną w siłę dzięki akcesoriom zdobywanym po ubiciu przeciwnika, jednak Overlad też nie pozostaje w tyle mając do dyspozycji zaklęcia, zbroje oraz bronie, które może zyskiwać składając w ofierze swoich podkomendnych. Gameplay w sequelu został nieco zmodyfikowany. Nowa jest możliwość wskrzeszania “sług”, ujeżdżania różnych stworzeń (np. wilków), co daje dostęp do nowych zdolności, oraz przede wszystkim opcja pozwalająca przejąć bezpośrednią kontrolę nad “sługą”, dzięki czemu jesteśmy w stanie dotrzeć do niedostępnych normalnie miejsc.

Oprócz singla gra posiada też tryb multiplayer, w którym dwie osoby mogą ze sobą kooperować lub rywalizować lokalnie albo przez internet. Dostępnych jest kilka wariantów rozgrywki polegających na wspólnym wyrzynaniu nadciągających fal nieprzyjaciół, próbie ubicia potężnego bossa, kolekcjonowaniu złota albo bitce 1vs1.

Wideo - Overlord II

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper