Overlord: Dark Legend

Overlord: Dark Legend

5,9
9 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 5.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Climax Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
23.06.2009
Europa:
26.06.2009
Polska:
26.06.2009
Producent:
Climax Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
23.06.2009
Europa:
26.06.2009
Polska:
26.06.2009

Overlord: Dark Legend - opis gry

Overlord: Dark Legend to gra action-adventure z elementami strategii wyprodukowana przez studio Climax i wydana przez Codemasters. Tytuł ukazał się na Wii i był prequelem pierwszej części serii Overlord ze sterowaniem zmodyfikowanym specjalnie pod interfejs konsoli Nintendo.

W Overlord gracz wciela się w Gromgarda, który pragnie odzyskać rzeczywistą władzę nad księstwem swojego ojca, w którym śmiało poczynają sobie elfy, krasnoludy i wszelkiej maści bandyci. Gra opowiedziana jest z humorem, a scenariusz do niej napisała Rhianna Pratchett, córka znanego pisarza Terry’ego Pratchetta.

 

Podobnie jak w innych częściach serii Overlord, nasz podopieczny używa do pomocy tzw. sług. Ci występują w czterech wersjach kolorystycznych: brązowi dobrze walczą wręcz, czerwonych nie rani ogień i mogą atakować na odległość używając ognistych kuli, niebiescy potrafią pływać i leczyć, a zieloni stają się niewidzialni oraz usuwają truciznę. Sterowanie korzysta z funkcji kontrolera ruchowego - Wiilot odpowiada za sługi, a nunchuk za overlorda.

 

Sługi przyzywamy wykorzystując energię życiową zdobywaną dzięki szlachtowaniu przeciwników. Gromgard może wydać im rozkaz, by zaatakowały konkretny cel, którym będzie jakiś przeciwnik bądź obiekt. Mogą oni też zgarniać różne użyteczne przedmioty pozostawiane przez oponentów i rozwijać swoje umiejętności. Także sam overlord ma taką możliwość (zwiększanie parametrów, uczenie się nowych zaklęć) dzięki porozrzucanym tu i ówdzie dobrom.

 

W Dark Legend postępy czynimy odwiedzając kolejne lokacje, do których dostęp mamy z poziomu mapy świata. Rozgrywka polega przede wszystkim na walce, lecz żeby dostać się do kolejnych lokacji, i tym samym kontynuować zmagania, musimy mieć pod komendą konkretną liczbę sług.

Wideo - Overlord: Dark Legend

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper