Outland

Outland

7,3
72 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS3 7.2
X360 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
27.04.2011
Europa:
27.04.2011
Producent:
Housemarque
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
27.04.2011
Europa:
27.04.2011

Outland - opis gry

Outland jest grą platformową stworzoną przez fińskiego dewelopera Housemarque i wydaną przez francuską firmę Ubisoft w kwietniu 2011 roku na Xboksa 360 i w czerwcu na konsolę PlayStation 3 w dystrybucji cyfrowej. W roku 2014 trafiła także na PC. Gra została entuzjastycznie przyjęta przez branżową prasę, zdobywając szereg nagród.

Postać, nad którą kontrolę przejmuje gracz wygląda niczym aztecki wojownik, natomiast kraina naszych działań to starożytne lokacje osadzone w gęstej, niebezpiecznej dżungli, złowrogich podziemiach oraz ośnieżonych szczytach gór. Outland to ciekawa przygoda przede wszystkim dla starszych graczy, którzy wychowali się na grach platformowych mających tylko dwa wymiary. Gra robi wrażenie przede wszystkim pięknymi, żywymi kolorami, które niemal hipnotyzują swą ostrością. Dominujące barwy to niebieski i czerwony. Na nich oparte są wszystkie wyzwania z jakimi należy się zmierzyć podczas rozgrywki. Nasza postać może w dowolnym momencie przybierać jeden z wyżej wymienionych pigmentów. Pozwala to na ominięcie przeszkód, do koloru których musimy się dostosować w celu bezpiecznego przedostania się na drugą stronę. W późniejszym etapie gry kolory przenikają się nawzajem, co niesamowicie utrudnia przygodę wymuszając dynamiczne wciskanie przycisku odpowiedzialnego za transformację na inną barwę.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Kręgosłup rozgrywki w Outland stanowi przeskakiwanie z platformy na platformę, utrudnione poruszaniem się między kolorami i próbami właściwego obliczenia lotu w starciu z ruchomymi poziomami. Dochodzą do tego walki z licznie rozstawionymi przeciwnikami podzielonymi na kilka rodzajów, z których każdy charakteryzuje się innym stylem ataku. Walki odbywają się często na ruchomym podłożu, więc prawidłowe skoki są zazwyczaj kluczem do sukcesu. Na każdego stwora trzeba opracować odpowiednią strategię, której poprawne zastosowanie wymaga nie lada zręczności. W każdej krainie znajduje się portal przenoszący gracza do specjalnej planszy, którą należy przebyć na czas - po upłynięciu ustalonego limitu, przygodę należy rozpocząć od początku. Levele są bardzo rozległe i ciekawie zaprojektowane zarówno pod kątem architektonicznym, jak i różnorodności zagadek zręcznościowych.

 

Oprawa graficzna Outland jest prawdziwą ucztą dla oczu. Wszystkie tła oraz postacie zostały ręcznie narysowane, dodatkowo obecna w nich feeria barw potrafi ująć gracza od pierwszego kontaktu z tym tytułem.

Wideo - Outland

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper