Oure

Oure

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Heavy Spectrum Limited
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
30.10.2017
Europa:
30.10.2017
Producent:
Heavy Spectrum Limited
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
30.10.2017
Europa:
30.10.2017

Oure - opis gry

Oure to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne brytyjskie studio Heavy Spectrum, twórców m.in. remake’u Shadow of the Beast. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i PC.

Opowieść przedstawiona w Oure rozpoczyna się w spustoszonym mieście. W grze wcielamy się w postać dziewczynki, która od najmłodszych lat marzyła o lataniu w przestworzach. Jej rodzice zabierają ją pewnego dnia do okazałej wieży, która góruje nad okolicą. Na szczycie owej wieży znajdują się tajemnicze drzwi, które potrafią spełniać życzenia. Wkrótce nasza postać przemienia się w wielkiego latającego smoka, którego zadaniem jest obudzić tytanów, mityczne istoty, które niegdyś chroniły świat.

Rozgrywka składa się z dwóch części. Pierwsza polega na przeczesywaniu przestworzy w poszukiwaniu świecących kul mających uruchomić maszynerię, która przywróci do życia wspomnianych tytanów. W trakcie tej części mamy swobodę poruszania się, a gdybyśmy się zgubili smok dysponuje zdolnością, która pozwoli oznaczyć znajdźki znajdujące się w jego pobliżu. Wszystkich kul jest 750, choć gra nie wymaga byśmy zgarnęli wszystkie (do jej przejścia wystarczy ich 150). Nasze wyzwanie zmienia się, gdy tytan zostanie wybudzony. Wówczas musimy zniszczyć kryształy znajdujące się na jego wielkim cielsku. Należy to jednak zrobić według określonego schematu, co samo w sobie stanowi prostą łamigłówkę. Na jej rozwiązanie mamy tylko pewną liczbę prób, a ponadto działania utrudniają wystrzeliwane w naszym kierunku lasery lub inne wyzwania. Jedno z nich polega na przykład na pokonaniu (w postaci ludzkiej) dużego labiryntu.

Po jednokrotnym przejściu gry odblokowujemy tryb New Game+, który pozwala raz jeszcze odwiedzić tutejszy świat i zebrać wszystkie znajdźki jakie ominęliśmy.

Wideo - Oure

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper