Orgarhythm

Orgarhythm

6,0
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Neilo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.08.2012
Europa:
16.01.2013
Producent:
Neilo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.08.2012
Europa:
16.01.2013

Orgarhythm - opis gry

Orgarhythm jest nietypową mieszanką gry muzycznej i strategii czasu rzeczywistego, która trafiła na PlayStation Vita. Produkcja została wydana w Stanach Zjednoczonych i Japonii w 2012 roku, natomiast jej europejska wersja zadebiutowała w styczniu roku 2013.

Głównym bohaterem gry jest Bóg Światła, którego zadaniem jest pokonanie Boga Ciemności. W tym celu zebrał on specjalną armię, której członkowie symbolizują elementy ziemi, ognia oraz wody. Gracz wydaje polecenia swoim podwładnym przy pomocy rytmicznych komend – w skład listy poleceń wchodzą zarówno ataki, jak i obrana przez wojaków formacja czy żywioły, z jakich w danym momencie mają skorzystać. Całość została oparta na obsłudze ekranu dotykowego, przy pomocy którego należy wystukiwać konkretne rytmy – jeśli uda nam się wprowadzić rytm zgodny z odgrywaną w danym momencie piosenką, wojownicy rosną w siłę. Pomyłka owocuje osłabieniem ich siły rażenia.

Do naszej dyspozycji oddano tutaj dwanaście zróżnicowanych etapów. Po ich ukończeniu jednak możliwe jest ponowne ich rozegranie - atrakcyjności temu aspektowi rozgrywki dodaje fakt, iż gra zapamiętuje nasze ruchy i dostosowuje do nich zachowanie Sztucznej Inteligencji.

W trakcie bitwy gracz kontroluje wyłącznie swoich żołnierzy, stawiając czoła siłom wroga. Oprócz standardowego mięsa armatniego, na drodze bohatera stają również bossowie, którzy stanowią prawdziwy sprawdzian umiejętności bojowych. Oprócz mocy ofensywnych, na sprawdzenie czekają tutaj również moce defensywne, dzięki którym nie tylko spowolnimy ruchy przeciwników, lecz także wyleczymy naszych podopiecznych. Choć początkowe etapy nie są zbyt skomplikowane, z czasem rozgrywka staje się coraz bardziej skomplikowana i trudniejsza.

W Orgarhythm można bawić się zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innego gracza. Ten może zarówno wcielić się w Boga Ciemności, jak i stanąć z nami do walki ramię w ramię, przeciwko Sztucznej Inteligencji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Orgarhythm

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper