New Ghostbusters II

New Ghostbusters II

7,4
10 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990

New Ghostbusters II - opis gry

New Ghostbusters II to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez HAL Laboratory na konsolę Nintendo Entertainment System. Tytuł powstał na bazie filmu w reżyserii Ivana Reitmana. Produkcji nie należy mylić z inną grą na licencji, czyli Ghostbusters II, której wydawcą było Activision.

Fabuła luźno bazuje na wspomnianym filmie. W nowojorskiej galerii sztuki budzą się złe siły, które chcą przejąć władzę nad światem wykorzystując do tego celu dziecko dziewczyny jednego z głównych bohaterów. My przejmujemy kontrolę nad tytułową ekipą, której zadaniem jest stawić czoło temu niebezpieczeństwu.

 

Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki wybieramy w buty którego 'ghostbustera' wejdziemy. Do wyboru jest czterech standardowych bohaterów (Peter, Ray, Egon, Winston) oraz, co ciekawe, ich księgowy Louis. Łącznie pięć postaci. Grać możemy w pojedynkę lub ze znajomą osobą w kooperacji. W poczynaniach bierze udział dwóch naszych podopiecznych (jeśli nie gramy w multi, drugim kieruje konsola). Rozgrywka wymaga by ściśle ze sobą współpracowali - jeden obsługuje broń która unieruchamia duchy, a drugi podkłada pułapkę eliminującą je na dobre. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy przywodzącej na myśl serię The Legend of Zelda, czyli z góry. Gra jest stosunkowo krótka, bowiem składa się tylko z sześciu poziomów, choć na jej korzyść działa fakt, iż każdy jest inny i oferuje innego rodzaju wyzwania (w sensie: przeciwników). Odwiedzimy tu między innymi ratusz, wspomniane muzeum, opuszczony tunel metra i kanały. Rzecz polega na zaliczaniu kolejnych pomieszczeń poprzez wykańczanie wszystkich kręcących się po nich duchów. Po uporaniu się z nimi pojawia się strzałka wskazująca kierunek dalszego marszu i odblokowuje się przejście dające możliwość kontynuowania zmagań.

Wideo - New Ghostbusters II

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper