NeverDead

NeverDead

6,1
30 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.0
X360 6.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
17 godzin
Premiery
Świat:
31.01.2012
Europa:
02.02.2012
Polska:
02.02.2012
Producent:
Rebellion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
17 godzin
Premiery
Świat:
31.01.2012
Europa:
02.02.2012
Polska:
02.02.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: NeverDead (PS3)
6.0
Recenzja: NeverDead (PS3)

NeverDead - opis gry

NeverDead jest grą akcji wyprodukowaną przez studio Rebellion Developments i wydaną przez japońską firmę Konami na początku 2012 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gra zebrała mieszane recenzje, a wyniki finansowe, jakie osiągnęła, należy uznać za niezadowalające.

Głównym bohaterem produkcji Rebellion jest Bryce Boltzmann - przed pięciuset laty młody i odważny łowca, który pragnął uśmiercić Astarotha. Jego pasja doprowadziła go do tego, czym jest teraz - nieśmiertelnym pijakiem z dwiema bliznami na twarzy i odrażającym okiem. Nieśmiertelność pozwala mu na rozpadanie się na poszczególne części ciała - jest to zarówno dar, jak i przekleństwo, niemniej umożliwia mu to pracę w organizacji zajmującej się eksterminacją wszelakich kreatur. Nie stawia im jednak czoła w pojedynkę, gdyż przy boku zawsze towarzyszy mu Arcadia - blondwłosa piękność, która dobrze opanowała sztukę posługiwania się bronią palną.

 

Brzemię noszone przez bohatera NeverDead jest ogromne, klątwa, która zesłała na niego wieczne potępienie, uczyniła go także nieśmiertelnym i właśnie wokół tej właściwości zbudowana została cała mechanika NeverDead. Z pozoru mamy do czynienia ze strzelaniną TPP, nie oferującą nic więcej niż hordy przeciwników i standardowy arsenał każdego łowcy demonów, czyli miecz i broń palną. Dodano jednak do tej mieszanki pewien element, którym nie może pochwalić się żadna inna produkcja z tego gatunku, czyli gubienie i odnajdywanie kończyn przez Bryce’a. Każda potyczka, w jakiej bierze udział gracz, przynosi niebezpieczeństwo utraty ręki, nogi czy nawet głowy. W innych tytułach taka sytuacja skutkuje napisem Game Over, jednak w NeverDead wystarczy zebrać to, czego Bryce’owi brakuje i kontynuować walkę. Element ten przydaje się również podczas pojedynków z bossami oraz w czasie rozwiązania prostych zagadek logiczno-zręcznościowych.

 

Mimo że techniczne wykonanie NeverDead pozostawia wiele do życzenia, warto zwrócić uwagę na wysokim stopień zniszczalności otoczenia oraz oryginalny design świata gry. Średni dubbing rekompensuje dynamiczna ścieżka dźwiękowa.

Wideo - NeverDead

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper