Inversion

Inversion

6,1
40 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.6
PS3 5.8
X360 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Saber Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
05.06.2012
Europa:
13.07.2012
Polska:
13.07.2012
Producent:
Saber Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
05.06.2012
Europa:
13.07.2012
Polska:
13.07.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Inversion (PS3)
6.5
Recenzja: Inversion (PS3)

Inversion - opis gry

Inversion jest shooterem z widokiem znad ramienia postaci wyprodukowanym przez studio Saber Interactive i wydanym przez Namco Bandai Games w lipcu 2012 roku na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Tym, co wyróżnia Inversion na tle innych strzelanin TPP, jest zabawa grawitacją.

Gracz wciela się w Davisa Russella, funkcjonariusza policji, który w czasach młodości, kiedy był pełen siły i wigoru, za każdym razem robił sobie wrogów. Małżeństwo, a później narodziny córki, odmieniły jednak jego życie, przez co spokorniał, ustatkował się i osiągnął zamierzone szczęście. Niestety dla Davisa, miejsce, w którym postanowił zagrzać miejsce, padła ofiarą ataku obcej rasy, zwanej Lutadores. W trakcie inwazji zginęła jego żona, a dziecko zostało uprowadzone. Nie zastanawiając się długo, Davis ruszył na poszukiwania córki, już na samym początku przygody wchodząc w posiadanie Grav-Link, czyli urządzenia umożliwiającego kontrolowanie grawitacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki Inversion mocno przypomina gry z serii Gears of War. Bardzo istotonym elementem gameplayu jest wspomniany Grav-Link. Dzięki niemu możemy przenosić przedmioty, zmniejszać lub zwiększać ciążenie ziemskie, czy tworzyć zasłony przed ostrzałem z tego, co akurat mamy pod ręką. By ułatwić sobie pokonanie przeciwników, można obrócić ich do góry nogami lub zmniejszyć grawitację tak, że będą wisieć bezwładnie w powietrzu. W Inversion zastosowano jeszcze jeden ciekawy system - Havok Destruction. Moduł ten, jak sama nazwa wskazuje, pozwala graczowi na niszczenie niemal całego otoczenia. Saber Interactive miało dobry pomysł na postapokaliptyczną scenerię - rozgrywka toczy się na różnorodnych mapach, w większości zdewastowanych przez stoczone z najeźdźcą walki.

Multiplayer zawiera tryb kooperacji dla czterech graczy o nazwie Survival. Jest to odrębna kampania z zestawem map, gdzie gracze muszą pracować razem walcząc ze sterowanymi przez konsolę przeciwnikami. Nie zabrakło tez klasycznego DeathMatchu w dwóch wariantach oraz trybu King of Gravity, w którym kilku graczy staje naprzeciw jednemu, posiadającemu mocarny artefakt. Osoba, która go zdobędzie staje się nowym celem.

Inversion działa na silniku Havok, dzięki czemu zniszczalność otoczenia stoi na zadowalającym poziomie. Gorzej rzecz się ma w jakością tekstur, mimiką twarzy bohaterów oraz spadającymi klatkami animacji.

Wideo - Inversion

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper