Need for Speed Most Wanted

Need for Speed Most Wanted

8,2
400 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
X360 7.9
DS 5.6
PS2 8.3
XBOX 8.1
GC 7.3
GBA 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Canada
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
23.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.11.2005
Europa:
25.11.2005
Polska:
25.11.2005
Producent:
EA Canada
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
23.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.11.2005
Europa:
25.11.2005
Polska:
25.11.2005

Need for Speed Most Wanted - opis gry

Need for Speed: Most Wanted to gra wyścigowa wyprodukowana przez EA Black Box i wydana przez Electronic Arts. Most Wanted to dziewiąta odsłona popularnej serii Need for Speed. Tytuł ukazał się na PC, PlayStation 2, GameCube’ie, Xboxie i Xboxie 360, DS-ie i GBA.

Most Wanted podejmuje temat ulicznych wyścigów. Gra rozgrywa się w fikcyjnym mieście Rockport, które składa się z rozmaitych zróżnicowanych dzielnic, oferując przy okazji zmienne warunki pogodowe. Gracz posiada do wyboru sporą ilość atrakcyjnych aut wielu popularnych marek. W rywalizację, co warto dodać, wpleciono też pościgi z udziałem policji przedstawione wcześniej w innych częściach serii.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Głównym trybem Most Wanted jest kariera (Career). Towarzyszy jej pewien wątek fabularny. Gracz musi zaliczać tu tzw. Milestones, czyli zadania posuwające go naprzód. Cele mogą być różne - wygrana w wyścigu lub coś jeszcze innego. Zaliczanie kolejnych "kamieni milowych" nagradzane jest nowymi autami i częściami do nich.

 

Do wyboru są jednak jeszcze inne warianty rozgrywki. Oprócz tych standardowych typu Single Race czy Lap Knockout mamy jeszcze do wyboru Challenge, czyli 69 wyzwań o różnym poziomie trudności, Toolboth, wyścig z czasem od jednego punktu miasta do drugiego poprzez checkpointy, czy Speedtrap, w którym musimy rozwinąć jak największą szybkość, co potwierdzą kamery monitorujące ruch.

 

Co do pościgów policyjnych - te mogą mieć miejsce zarówno podczas wyścigu, jak i w trybie free roam, gdzie możemy pojeździć sobie bez ciśnienia po Rockport. Zainteresowanie stróżów prawa naszą osobą zależne jest od wskaźnika heat level. Gdy jest on wysoki, policja może przedsięwziąć radykalne środki, by zatrzymać nasz samochód: postawić kolce, blokady, wezwać posiłki pod postacią kolejnych radiowozów a nawet helikoptera. Nie jesteśmy jednak zupełnie bezbronni. W takich sytuacjach przydają się rozwiązania, które dają nam przewagę, np. Speedbreaker spowalniający czas i zwiększający wagę samochodu przez co trudniej jest go zdemolować, albo interaktywne elementy otoczenia. Tu przykład - przejeżdżając przez stację benzynową jesteśmy w stanie sprawić, że się zawali powstrzymując policjantów. Pościg, oczywiście, da się zgubić. 

 

Need for Speed: Most Wanted oferował sieciowy tryb multiplayer dla posiadaczy PS2, Xboxa oraz Xboxa 360. Czterech graczy miało do wyboru cztery warianty rozgrywki. Serwery zamknięto w 2011 roku.

Wideo - Need for Speed Most Wanted

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper