Naruto Shippuden Ultimate Ninja 4

Naruto Shippuden Ultimate Ninja 4

7,3
24 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
CyberConnect 2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.04.2007
Europa:
30.04.2009
Producent:
CyberConnect 2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.04.2007
Europa:
30.04.2009

Naruto Shippuden Ultimate Ninja 4 - opis gry

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja 4 to bijatyka wyprodukowana przez studio CyberConnect2 i wydana przez Bandai Namco na PlayStation 2. Tytuł powstał na licencji bardzo popularnej mangi/anime autorstwa Masashiego Kishimoto.

Ultimate Ninja 4 to pierwsza gra, która na tapetę wzięła wydarzenia ukazane w serii Shippuden - rzecz rozgrywa się ponad dwa lata od zdrady Sasuke i niedługo po zakończeniu treningu Naruto z Jiraiyą.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Produkcja CyberConncet2 to przede wszystkim bijatyka, ale uświaczymy tu także nawiązania do innych gatunków - action-adventure i jRPG. System walki jest dość prosty i zarazem widowiskowy. Gra wprowadza kilka nowych rozwiązań do znanej fanom formuły. Jedno z nich to walka w zwarciu, gdzie przewagę zyskuje ten, kto ogarnie swoistą minigierkę przypominającą papier-nożyce-kamień. Inna z tutejszych nowości to tzw. Awakening Jutsu. Pod nazwą tą kryją najpotężniejsze techniki, jakie do swojej dyspozycji posiadają tutejsi bohaterowie (potężniejsze nawet od Ultimate Jutsu), ale żeby je odpalić należy spełnić wymagane warunki.

 

W grze znajdziemy trzy warianty zabawy: Master Mode, Hero Mode i Free Mode. Free Mode pozwala nam toczyć pojedynki z udziałem odblokowanych postaci (jest ich tutaj swoją drogą spora liczba) bez żadnych fabularnych ograniczeń. Hero Mode pozwala z kolei odegrać epizody z oryginalnej serii Naruto, ale tylko, jeśli uprzednio zdobędziemy je po zmaganiach w Master Mode.  

 

Najważniejszy z trzech wyżej wymienionych Master Mode oferuje nam gameplay w stylu jRPG. Nasz podopieczny porusza się po trójwymiarowych lokacjach, wchodzi w interakcję z różnymi elementami otoczenia oraz walczy. W przypadku starć gra wchodzi w nowy tryb, przez co zmienia się nieco sterowanie (patent przypomina więc trochę japońskie RPG z jasnym podziałem na eksplorację i bitkę), choć system walki generalnie nie jest skomplikowany (a nawet wręcz przeciwnie - jest bardzo prosty). Historia, jak na opcjonalny wątek, jest dość długa i dzieli się na dwa epizody, co stylem narracji przywodzi na myśl seriale anime.

Wideo - Naruto Shippuden Ultimate Ninja 4

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper