NEO: The World Ends with You

NEO: The World Ends with You

8,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.0
NS 9.5
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
27.07.2021
Europa:
27.07.2021
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
27.07.2021
Europa:
27.07.2021

Recenzja redakcji

Neo: The World Ends With You – recenzja. Świat się jeszcze nie skończył
8.5
Neo: The World Ends With You – recenzja. Świat się jeszcze nie skończył
PS4 NS PC

NEO: The World Ends with You - opis gry

NEO: The World Ends with You to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Był on kontynuacją The World Ends With You.

Fabuła - NEO: The World Ends with You

NEO to kontynuacja The World Ends with You z NDS-a, choć gra nie kontynuuje wątków tam przedstawionych, opowiadając zupełnie nową historię. Głównym bohaterem jest tym razem Rindo, nastoletni chłopak, który wbrew swej woli zmuszony jest uczestniczyć w Reaper’s Game - rywalizacji odbywającej się w alternatywnej rzeczywistości. Uczestnicy łączą się w drużyny - zwycięzcy mogą liczyć na to, że spełnione zostaną ich życzenia, przegrani z kolei znikają bez śladu. Do Rindo dołączają wkrótce Fret i Nagi - wszyscy z problemami pozostawionym w realu. Oprócz tego w grze pojawiają się niektórzy bohaterowie pierwowzoru, lecz nie odgrywają już pierwszoplanowych ról.

Rozgrywka - NEO: The World Ends with You

W odróżnieniu od pierwowzoru NEO: The World Ends with You jest grą trójwymiarową, a nie dwuwymiarową. Akcja ponownie rozgrywa się w alternatywnej Shibuyi, jednej z dzielnic Tokyo, gdzie jednak na przestrzeni kilkunastu lat zaszło kilka zmian.

Starcia są zręcznościowe (w pracach nad grą uczestniczyli twórcy Kingdom Hearts). Po raz kolejny ważną rolę odgrywają przypinki, które wyposażają nas w umiejętności. Do tego dochodzi też ‘ekwipunek’ w postaci modnych ciuchów z równie modnych sklepów. Niektóre z nich pozwalają korzystać ze specjalnych skillów, jeśli dana postać posiada wystarczająco dużo “stylu”.

NEO: The World Ends with You oferuje znacznie więcej zawartości niż oryginał. Dłuższy jest główny wątek, a zadań pobocznych jest znacznie więcej, co wydłuża grę -- jeśli chcemy zobaczyć wszystko -- nawet do 100 godzin. Nowości to m.in. system relacji pozwalający odblokowywać nowe umiejętności (bohaterowie z czasem pogłębiają więzi między sobą, co niesie rozmaite korzyści) czy minigra Remind, w której przywracamy utracone wspomnienia Reaperów (osób czuwających nad przebiegiem Reaper’s Game). 

Wideo - NEO: The World Ends with You

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper