Mr. Shifty

Mr. Shifty

6,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.5
PS4 6.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Shifty
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
13.04.2017
Europa:
13.04.2017
Producent:
Team Shifty
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
13.04.2017
Europa:
13.04.2017

Mr. Shifty - opis gry

Mr. Shifty to gra akcji z widokiem z perspektywy lotu ptaka wyprodukowana przez niezależne studio Team Shifty i wydana przez tinyBuild. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC i Nintendo Switch, a później został przeniesiony też na PlayStation 4 i Xboxa One.

W grze wchodzimy w buty tytułowego pana Shifty’ego, który zostaje wynajęty, aby wykraść tak zwany megapluton (po co? Nie bardzo wiadomo). Problem? Ów pluton znajduje się w najlepiej strzeżonym budynku na świecie. Shifty nie jest jednak całkowicie bez szans - posiada on bowiem specjalną umiejętność pozwalającą mu się teleportować. Z czasem jednak sytuacja się komplikuje i zwykły skok przeradza się w prawdziwą wojenkę.

Pod względem gameplayu gra przypomina serię Hotline Miami, chociaż w produkcji Team Shifty nie ma aż takiej przemocy. Gra składa się z oddzielnych poziomów (jest ich osiemnaście), które stawiają przed nami wytyczne najczęściej sprowadzające się do wytrzebienia wszystkich przeciwników. Na uwagę zasługuje zwłaszcza jedna rzecz - otóż nasz podopieczny ginie po jednym celnym ataku, dlatego podczas rozgrywki ważne jest, aby planować działania z nieco głębszym namysłem, a nie iść na żywioł (zwłaszcza że zwykłego przeciwnika należy trafić dwa-trzy razy zanim wyzionie ducha).

W międzyczasie zgarniać można przedmioty, które w ten lub inny sposób pomagają nam podczas zmagań, np. do walki albo jako osłony. Najważniejsza jednak jest wspomniana zdolność teleportacji - dzięki niej nasz podopieczny może w łatwy sposób unikać ataków, odwracać uwagę strażników czy przeskakiwać z pomieszczenia do pomieszczenia. Jest tylko jeden szkopuł - liczba teleportacji, jaką mamy do dyspozycji, to pięć. Po ich wykorzystaniu musimy odczekać pewien czas.

Od czasu do czasu walka urozmaicana jest swego rodzaju zagadkami, które wymagają od nas, żeby nieco pogłówkować. Np. wtedy gdy należy przechytrzyć samonaprowadzający się pocisk.

Mr. Shifty nie posiada multiplayera. Wersja ze Switcha korzysta z funkcji HD Rumble.

Wideo - Mr. Shifty

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper