Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

7,9
55 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
XBOX 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Headfirst Productions
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
17 godzin
Premiery
Świat:
24.03.2005
Europa:
24.03.2005
Polska:
23.06.2006
Producent:
Headfirst Productions
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
17 godzin
Premiery
Świat:
24.03.2005
Europa:
24.03.2005
Polska:
23.06.2006

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth - opis gry

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Headfirst Productions i wydana przez Bethesda Softworks. Tytuł ukazał się na komputerach i Xboxie.

Gra inspirowana jest prozą H.P. Lovecrafta, a konkretnie opowiadaniem “The Shadow over Innsmouth”. Wydarzenia w niej ukazane rozpoczynają się w 1915 roku. Policyjny detektyw Jack Walters bierze udział w akcji oblężenia rezydencji, w której przebywają członkowie dziwnej sekty zwanej Fellowship of the Yith. Jej lider, Victor Holt, chce porozmawiać z Waltersem w środku, na co ten przystaje. Wkrótce jednak dochodzi do strzelaniny, a główny bohater zostaje uwięziony w budynku. Jeszcze później okazuje się zaś, że członkowie sekty popełnili zbiorowe samobójstwo, a sam Walters postradał zmysły. Po akcji trafia on do szpitala psychiatrycznego.
 
Na dobre historia przyspiesza kilka lat później. Walters, już jako prywatny detektyw, trafia w poszukiwaniu zaginionej osoby do niewielkiej mieściny Innsmouth, która z niewyjaśnionych przyczyn zamknęła się przed światem.
 
Na tle wielu innych strzelanin FPP produkcję Headfirst wyróżnia brak interfejsu graficznego, który informowałby o stanie zdrowia podopiecznego czy ilości amunicji. Zamiast tego musimy zwracać uwagę na rozmaite kwestie. O stanie zdrowia głównego bohatera informują dźwięki, jakie wydaje, oraz bicie jego serca. Uszkodzone mogą też został różne części jego ciała (ich stan widać w menu), jak nogi, co utrudnia poruszanie, oraz ręce, co z kolei utrudnia celowanie.
 
Amunicji jest niewiele dlatego musimy ją oszczędzać i korzystać z niej w najbardziej palących sytuacjach, a co więcej - liczyć naboje, ponieważ gra nie informuje nas, ile ich mamy do dyspozycji.
 
Ważnym czynnikiem jest także zdrowie psychiczne Waltersa, które z czasem ulega degradacji. Jego stan poprawia się w specjalnych pomieszczeniach oraz po zabiciu przeciwnika. Jeśli jednak nie będziemy wystarczająco ostrożni, nasz podopieczny może np. popełnić samobójstwo.

Wideo - Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper