Monument Valley

Monument Valley

7,8
11 oceny

Ocena wg platformy:

Mobile 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ustwo Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
2 godzin
Premiery
Świat:
03.04.2014
Europa:
03.04.2014
Producent:
Ustwo Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
2 godzin
Premiery
Świat:
03.04.2014
Europa:
03.04.2014

Monument Valley - opis gry

Monument Valley to gra logiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Ustwo Games. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych z systemami iOS, Android oraz Windows.

Monument Valley to gra logiczna czerpiące inspiracje z wielu źródeł: prac holenderskiego artysty M.C. Eschera, japońskich drzeworytów mokuhanga, minimalistycznego rzeźbiarstwa oraz z innych gier indie w rodzaju Fez, Sword & Sworcery czy Windosill. Pod względem rozgrywki przypomina z kolei serię Echochrome, która ukazywała się na sprzętach Sony.
Zmagania przedstawia nam izometryczna kamera. Monument Valley posiada minimalistyczną fabułę, która opowiada o perypetiach księżniczki Idy poszukującej przebaczenia. Podobnie jak miało miejsce w Echochrome, nasza postać musi przejść z punktu A do punktu B planszy. Standardowo dostępnych jest dziesięć poziomów, a na każdym z nich mamy do czynienia z innym gameplayowym ‘mykiem’. Pojawiają się ruchome platformy, przyciski, przeszkadzajki blokujące przejścia oraz szereg innych rzeczy. My z kolei musimy tak manipulować interaktywnymi elementami otoczenia, by tworzyć optyczne iluzje (a tym odkrywać ukryte przejścia), które pozwolą Idzie radzić sobie z wyzwaniami.

Grając tu i ówdzie możemy natknąć się na różne informacje i wstawki, które rzucają więcej światła na fabułę. Co więcej, istnieje także możliwość przybliżania kamery i robienia screenów, którymi następnie można się podzielić z innymi (twórcy udostępnili nawet filtry przywodzące na myśl te z Instagrama).

Po premierze gra została rozbudowana o nową zawartość - dodatkowe epizody Ida’s Dream (darmowy) oraz Forgotten Shores (dostępny za opłatą).

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Monument Valley

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper