Getting Over It with Bennett Foddy

Getting Over It with Bennett Foddy

7,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
Mobile 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bennetta Foddy
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
06.12.2017
Europa:
06.12.2017
Producent:
Bennetta Foddy
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
06.12.2017
Europa:
06.12.2017

Getting Over It with Bennett Foddy - opis gry

Getting Over It with Bennett Foddy to gra zręcznościowa wyprodukowana przez niezależnego australijskiego twórcę Bennetta Foddy’ego. Tytuł ukazał się pierwotnie w październiku 2017 roku w ramach oferty Humble Monthly (zagrało w niego wówczas 2,7 mln graczy), a następnie został udostępniony na platformie Steam oraz urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

Inspiracją dla Bennetta Foddy’ego były zręcznościowe gry retro z lat 80. i 90., które wyróżniały się poziomem trudności oraz koniecznością rozpoczynania zmagań od początku, jeśli nam się nie powiodło. Inną inspiracją była też niezależna gra Sexy Hiking z 2002 roku dostępna przez przeglądarki internetowe.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra opiera się dość oryginalnych założeniach. Mamy tu do czynienia z dwuwymiarową zręcznościówką, w której wcielamy się w siedzącego w kotle gościa. Diogenes, bo tak właśnie ten człowiek ma na imię, dzierży w dłoniach młotek, który służy mu do poruszania się. Korzystając z tych skromnych środków jego/naszym zadaniem jest pokonać cały tor przeszkód, co bynajmniej nie będzie proste. Na drodze naszego podopiecznego znajdują się różne przeszkody, a ze względu na swój stan ma on ograniczone możliwości w kwestii poruszania się. Co więcej, trudność sprawiają nie tylko wymyślne przeszkody, ale też brak checkpointów. W Getting Over It… nie ma ani jednego, dlatego w razie wpadki możemy stracić znaczną część progresu. Grę można przejść w kilka minut, a można z nią też walczyć godzinami.

Grać możemy za pomocą myszki, touchpada lub tradycyjnego kontrolera, choć polecane są te dwie pierwsze opcje ze względu na precyzję sterowania.

Getting Over It… nie posiada fabuły, ale od czasu do czasu Bennett Foddy raczy nas komentarzem (często filozoficznym).

Wideo - Getting Over It with Bennett Foddy

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper