Monstrum

Monstrum

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Junkfish
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
20.05.2015
Europa:
20.05.2015
Producent:
Team Junkfish
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
20.05.2015
Europa:
20.05.2015

Monstrum - opis gry

Monstrum to gra przygodowa w konwencji survival horroru wyprodukowana przez studio Team Junkfish. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a po kilku latach trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Akcja gry rozgrywa się na pokładzie wielkiego, opuszczonego statku towarowego. Nasza postać budzi się tam nie pamiętając ani kim jest, ani w jakich okolicznościach się tam znalazła. Jej podstawowym zadaniem jest uciec, lecz nie będzie to takie proste nie tylko ze względu olbrzymie rozmiary łajby, ale też grasujące po niej tajemnicze krwiożercze monstrum.

Pod względem rozgrywki Monstrum przypomina wiele innych współczesnych horrorów. W produkcji Team Junkfish nasze opcje w kwestii samoobrony są bardzo ograniczone, dlatego przed prześladowcą musimy uciekać lub chować się tam, gdzie jest to możliwe, np. w szafie. Co jednak warto w tym kontekście zaznaczyć, niektóre proste czynności, jak chociażby zamknięcie szafy, musimy wykonać sami, bowiem gra nie zrobi tego za nas automatycznie. 

Potwór, który nas ściga, występuje w dwóch formach. W uproszczeniu: w jednej jest wolniejszy, w drugiej znacznie zwinniejszy. Stanowi on przy tym bardzo poważne zagrożenie, ponieważ nie potrzebuje wiele, by posłać głównego bohatera do piachu. Śmierć ma tu zresztą poważne konsekwencje. Po pierwsze, w Monstrum nie ma save pointów czy też checkpointów. Po drugie, pomieszczenia na statku generowane są proceduralnie przy każdej kolejnej sesji. Po zgonie mamy do czynienia z zupełnie nowym ich układem, a jakby tego było mało, inaczej porozstawiane są także przedmioty.

Grę cechuje minimalistyczny styl narracji. Nowe fakty rzucające więcej światła na rozgrywające się z nami w roli głównej wydarzenia poznajemy dzięki pozostawionym przez załogantów dokumentom i środowisku. 

Wideo - Monstrum

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper