Ministry of Broadcast

Ministry of Broadcast

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hitcent
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa
Premiery
Świat:
30.01.2020
Europa:
30.01.2020
Polska:
30.01.2020
Producent:
Hitcent
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa
Premiery
Świat:
30.01.2020
Europa:
30.01.2020
Polska:
30.01.2020

Ministry of Broadcast - opis gry

Ministry of Broadcast to dwuwymiarowa gra przygodowa inspirowana "Rokiem 1984" Orwella, za której produkcję odpowiadało studio Hitcent. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch. 

Fabuła gry czerpie z "Roku 1984" Orwella oraz współczesnych reality show. Tytuł pozwala nam się wcielić w nieszczęśnika żyjącego w dystopijnej rzeczywistości. By móc ponownie spotkać się z rodziną, uczestniczy on ku uciesze gawiedzi w programie "The Wall Show" - jeśli ucieknie przez wysoki mur oddzielający tzw. Reżim od reszty świata, wygra on wolność i spotka się z bliskimi. Stawką jest jednak jego życie. Organizatorzy show niespecjalnie zainteresowani są dobrostanem jego uczestników. A wręcz przeciwnie - efektowna śmierć dobrze służy atrakcyjności widowiska.

Rozgrywka inspirowana jest takimi tytułami jak Prince of Persia (1989) czy Oddworld: Abe's Exoddus. Główny bohater, nazywany po prostu Orange, ma tu dość ograniczone pole manewru. Podobnie jak Abe ze wspomnianego Oddworld nasz podopieczny nie ma do dyspozycji żadnych broni (poza jedną sekwencją) i z zagrożeniem musi sobie radzić sposobem - główkując tudzież unikając przeszkód. Jeśli chodzi o tę drugą kwestię, gra w wielu miejscach wymaga niemałej precyzji, bez zachowania której niezwykle łatwo wyzionąć ducha. Świat Ministry of Broadcast jest bowiem najeżony śmiercionośnymi pułapkami.

Historia rozgrywa się na przestrzeni pięciu dni. Oprócz podstawowych zadań główny bohater może też zbierać buty - przedmiot pełniący funkcję tutejszej znajdźki. Znaleźć je możemy w miejscach, do których generalnie trudniej się dostać. Twórcy przygotowali w sumie osiemnaście par.

Wideo - Ministry of Broadcast

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper