Milo's Quest

Milo's Quest

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PS4 5.0
XONE -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
LightUP
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
28.01.2020
Europa:
29.01.2020
Polska:
29.01.2020
Producent:
LightUP
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
28.01.2020
Europa:
29.01.2020
Polska:
29.01.2020

Milo's Quest - opis gry

Milo’s Quest to gra action-adventure wyprodukowana przez studio LightUP i wydana przez Ratalaika Games. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja studia LightUP nie stawia znaczącego nacisku na fabułę. W grze przejmuje kontrolę 
nad tytułowym psem Milo. Pewnego dnia sympatyczny czworonóg odnajduje przez przypadek tajemniczą zieloną kość, która okazuje się być pozostałością niejakiego króla Old Skulla. W efekcie doprowadza to do jego przebudzenia, co jest kiepską wiadomością dla świata. Milo musi więc naprawić swój błąd i powstrzymać antagonistę oraz jego armię pomagierów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki Milo’s Quest przypomina dwuwymiarowe odsłony serii The Legend of Zelda. Akcję obserwujemy z góry, a nasz podopieczny przemierza rozmaite kolorowe lokacje, próbując radzić sobie z nieprzyjaciółmi (w tym z bossami), eksplorując otoczenie i rozwiązując łamigłówki. Nacisk położony jest zwłaszcza na ten ostatni aspekt. Lwia część zmagań sprowadza się do poszukiwań różnokolorowych kluczy otwierających zamknięte skrzynie i przejścia czy też przestawiania ruchomych obiektów tak, by znalazły się one na specjalnych przyciskach (w razie niepowodzenia można zaś opuścić daną miejscówkę, by zresetować rozstawienie przedmiotów).

Rozgrywka Milo’s Quest została zaprojektowana z myślą o młodszych odbiorcach, w związku z czym stopień trudności jest niski. Przeczesując kolejne lokacje z łatwością wpadamy na przedmioty (bywają ukryte chociażby w krzakach), które regenerują zdrowie głównego bohatera symbolizowane przez serduszka rodem z Zeldy (zaczynamy z dwoma, ale ich maksymalną liczbę da się zwiększyć). 

Gra nie jest też długa. Można ją z powodzeniem przejść w trakcie jednego posiedzenia. 

Wideo - Milo's Quest

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper