Knightin'+

Knightin'+

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 6.0
XONE -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Muzt Die Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
18.02.2020
Europa:
19.02.2020
Polska:
19.02.2020
Producent:
Muzt Die Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
18.02.2020
Europa:
19.02.2020
Polska:
19.02.2020

Knightin'+ - opis gry

Knightin’+ to gra action-adventure wyprodukowana przez niezależne Muzt Die Studios. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja Muzt Die Studios żywo przypomina wcześniejsze (dwuwymiarowe) odsłony The Legend of Zelda, przy czym Knightin’+ kondensuje formułę popularnej serii Nintendo i pozostawia jedynie eksplorację dungeonów. Gra pozwala nam się wcielić w rycerza Sir Lootalota, który przeczesuje rozmaite lokacje w poszukiwaniu skarbów. Są to między innymi ruiny, piramidy, świątynie czy strzeliste wieże. Twórcy nie zaprzątają sobie przy tym głowy opowiadaniem historii, nie dbając nawet o pretekst nadający naszym działaniom choćby nieco głębszy sens.

Dalsza część tekstu pod wideo

Po rozpoczęciu gry wybieramy lokację, do której chcemy się udać, z poziomu dwuwymiarowej mapy (nie ma tu swobodnej eksploracji świata w przerwie między wizytami w lochach). Same dungeony składają się z kilku pięter i wypełnione są po brzegi przeciwnikami wszelkiej maści (w tym bossami spotykanymi w dwóch miejscach - na trzecim i ostatnim piętrze), pułapkami, a także skarbami. Wśród nich są monety, tutejsza waluta, którą można wykorzystać do kupowania przeróżnych przydatnych przedmiotów w sklepach (te także znajdziemy w dungeonach), czy akcesoria mogące podnieść w ten lub inny sposób potencjał bojowy Lootalota (jak np. pierścień zwiększający szybkość jego ruchów).

W odróżnieniu od serii The Legend of Zelda nie ma rozwiązywania łamigłówek i poszukiwań wymyślnych gadżetów. Zabawa w Knightin’+ sprowadza się przede wszystkim do szlachtowania nieprzyjaciół i unikania przeszkód/pułapek, ew. do odszukiwania kluczy, które pozwalają otworzyć zamknięte przejścia. 

Wideo - Knightin'+

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper