Micro Maniacs

Micro Maniacs

7,3
29 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
42 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
14.04.2000
Europa:
14.04.2000
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
42 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
14.04.2000
Europa:
14.04.2000

Micro Maniacs - opis gry

Micro Maniacs to gra wyścigowa wyprodukowana przez Codemasters na PlayStation. Tytuł był spin-offem serii Micro Machines, ale zamiast wyścigów zabawkowymi samochodzikami tutaj mieliśmy do czynienia z rywalizacją miniaturowych ludzików.

Osobliwą rywalizację wyjaśnia fabuła. Otóż w niedalekiej przyszłości ludzkości zaczęła się zmagać z niedostatkiem surowców. Na plan jak temu zaradzić wpadł dr Minimizer, który doszedł do wniosku, że lepiej będzie zmniejszyć populację ludzkości do miniaturowych rozmiarów. Aby wszystko się powiodło, naukowiec potrzebuje jednak superżołnierza, kogoś, kto przygotuje planetę na rewolucję. Do eksperymentu zgłasza się ośmiu ochotników. Wybrańcem zostanie ten, który okaże się najlepszy podczas zorganizowanych zawodów.

Gra zapożycza elementy z Micro Machines, zarazem wprowadzając nowe rozwiązania. Powracają oczywiście różnego rodzaju bronie i power-upy, które pomagają podczas rywalizacji. Wśród nich znajdziemy czarne dziury, miny, bomby, rakiety czy fireballe. Każdego zawodnika opisuje zestaw statystyk przekładających się na formę na torze. Podczas wyścigów mogą oni skakać i używać unikalnych dla siebie umiejętności.

Każdy tor oparto tematycznie na jakiejś miejscówce, która przywodzi na myśl poprzednie odsłony Micro Machines. Znajdziemy tu więc łazienkę, kuchnię, laboratorium, garaż lub sypialnię. Gdzieniegdzie będziemy mogli nawet użyć pojazdów lub innych środków lokomocji, np. pszczół.

Twórcy przygotowali kilka trybów rozgrywki. Są to Time Trial, Versus, Vs. Teams, Challenge, Bonus Tracks i Training. Time Trial i Versus to warianty zabawy znane z innych gier tego typu, w Vs. Teams gracze rywalizują drużynowo, Challenge to natomiast wyzwanie polegające na pokonaniu czterech rywali i zajęciu pierwszego miejsca na mecie - w międzyczasie trzeba jednak na każdym okrążeniu zajmować co najmniej drugą pozycję. Training pozwala doskonalić umiejętności, a w Bonus Tracks biegamy po labiryncie kolekcjonując power-upy.

Generalnie Micro Maniacs było oceniane dobrze, ale niektórzy recenzenci zwracali uwagę, iż gameplay rozwija skrzydła dopiero podczas zabawy ze znajomymi. Produkcja Codemasters mogła się pochwalić multiplayerem aż dla ośmiu osób.

Wideo - Micro Maniacs

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper