Metropolis: Lux Obscura

Metropolis: Lux Obscura

7,2
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0
PC 8.5
PS4 7.0
XONE -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ktulhu Solutions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
11.10.2017
Europa:
11.10.2017
Producent:
Ktulhu Solutions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
11.10.2017
Europa:
11.10.2017

Metropolis: Lux Obscura - opis gry

Metropolis: Lux Obscura to gra logiczna wyprodukowana przez niezależne Ktulhu Solutions. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i Nintendo Switch.

Akcja produkcji Ktulhu Solutions rozgrywa się w tytułowym mieście - cyberpunkowej dystopii rządzonej przez potężne korporacje. Głównym bohaterem gry jest niejaki Lockhardt, który niedawno wyszedł z więzienia, w którym odbył karę za (rzekome) morderstwo kumpla. By zapewnić sobie jakieś minimum egzystencji, Lockhardt podejmuje się wykonania rozmaitych zleceń, choć nie wszystkich jak leci - ma on bowiem swój kodeks honorowy. Snując się po mniej i bardziej podejrzanych zakamarkach Metropolis musi on się dowiedzieć, kto go wrobił w zabójstwo.

Podczas rozgrywki możemy wybrać miejsce, do którego się udać. Nierzadko dostępna jest tylko jedna opcja wyboru, ale czasami jest ich więcej. Decyzje te wpływają następnie na bieg fabuły, a w dalszej kolejności na zakończenie (których twórcy przygotowali cztery). Choć Metropolis: Lux Obscura spory nacisk kładzie na fabułę, rozgrywka sprowadza się do układania i przestawiania symboli. Zasady przypominają gry z gatunku match 3. Na planszy znajdują się różne ikonki/symbole, które należy ustawiać tak, żeby zetknęły się ze sobą trzy tego samego rodzaju. Jeśli nam się to uda, zadamy przeciwnikowi obrażenia lub zregenerujemy zdrowie głównemu bohaterowi. Warto przy tym dodać, że siła ataku zależy od ikonek, jakich się pozbędziemy. Pistolet dla przykładu zadaje większe obrażenia niż but.

Po wygranej otrzymujemy doświadczenie. Po wbiciu zaś na nowy level mamy możliwość wyboru jednej spośród czterech cech, o które wzbogaci się Lockhardt. 

Wideo - Metropolis: Lux Obscura

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper