Puzzle Quest 2

Puzzle Quest 2

6,5
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
X360 7.0
DS 6.5
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Infinite Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Logiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.09.2010
Europa:
10.09.2010
Polska:
10.09.2010
Producent:
Infinite Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Logiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.09.2010
Europa:
10.09.2010
Polska:
10.09.2010

Puzzle Quest 2 - opis gry

Puzzle Quest 2 to gra logiczna z elementami RPG wyprodukowana przez Infinite Interactive i wydana przez D3 Publisher. Tytuł ukazał się na Nintendo DS, PC, Xbox 360 oraz urządzeniach mobilnych.

Rozgrywka - Puzzle Quest 2

Puzzle Quest 2 to pomimo numeracji trzecia odsłona serii, w porównaniu jednak z pierwowzorem część druga, czyli Puzzle Quest Galactrix, bazowała na motywach science-fiction, a nie tradycyjnego fantasy. Produkcja Infinite Interactive, w odróżnieniu od wielu gier logicznych, posiada fabułę, choć ma ona charakter bardziej pretekstowy pozwalając nam się wcielić w postać przemierzającą świat w celu rozprawy z siłami zła. Do wyboru mamy cztery klasy, a poza tym zadecydować możemy również o płci naszego avatara. Wybór klasy nie sprowadza się przy tym wyłącznie do estetyki – podopieczni różnią się mianowicie parametrami.

Clou rozgrywki to pojedynki toczone z napotkanymi podczas przygody postaciami. Starcia sprowadzają się do takiego ustawiania obecnych na planszy elementów, by połączyć co najmniej trzy tego samego rodzaju. Miewa to różne efekty. Dla przykładu łączenie czerwonych klejnotów zwiększa szansę na wyprowadzenie krytycznego ataku, żółtych zwiększa szansę na użycie bloku, a fioletowych na zablokowanie zaklęć przeciwnika.

Puzzle Quest 2 oferuje też inne atrakcje. Między walkami (obowiązkowymi i opcjonalnymi) eksplorujemy świat gry, gdzie możemy natrafić np. na minigierki w rodzaju odkopywania skarbów, otwierania drzwi czy przeszukiwania pomieszczeń, w których poukrywane zostały przedmioty.

Oprócz tego twórcy zaimplementowali też multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Puzzle Quest 2

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper