Metal Slug 4

Metal Slug 4

7,5
31 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.3
XBOX 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mega Enterprise
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
4.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.02.2005
Europa:
14.10.2005
Producent:
Mega Enterprise
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
4.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.02.2005
Europa:
14.10.2005

Metal Slug 4 - opis gry

Metal Slug 4 to scrollowana strzelanina typu run and gun wyprodukowana przez koreańskie studio Mega Enterprise i wydana w Europie przez SNK Playmore. Tytuł pierowtnie ukazał się na automatach, a później został także przeniesiony na konsole PlayStation 2, Xbox i Wii (w ramach oferty Virtual Console).

Akcja czwartej części Metal Slug rozgrywa się rok po wydarzeniach ukazanych w ‘trójce’. Światowemu pokojowi zagraża organizacja terrorystyczna o nazwie Amadeu i jej wirus, który jest w stanie rozłożyć na łopatki zabezpieczenia każdego kraju na świecie. Wrogowi musi stawić czoło specjalny oddział składający się z czwórki komandosów - Marco, Fio, Nadii i Trevora.

Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki możemy wybrać w czyje buty wejść, choć nie ma to żadnego przełożenia na gameplay. Założenia nie uległy zmianie względem poprzedników - nasz podopieczny w pojedynkę lub z drugim graczem naciera przed siebie eliminując rzesze nieprzyjaciół i na końcu planszy staczając pojedynek z bossem. Wszystkich poziomów jest łącznie sześć. W trakcie kampanii odwiedzimy między innymi obskurne miasto, śnieżne góry i egipską piramidę. Jedna plansza pozwala nam nawet pruć do przeciwników z motoru.

Podopieczni mają do dyspozycji różne bronie, jednak warto dodać, iż niemal wszystkie pojawiły się już w części trzeciej (nowe są dwa duże karabiny maszynowe). Najważniejszą nowością w Metal Slug 4 jest system trzaskania combosów. Po zdobyciu specjalnego medalu w rogu ekranu pojawia się licznik odmierzający czas. Odstrzeleni wówczas przeciwnicy dostarczają większej liczby punktów, ale zgon w trakcie misji zgarniętych bonusów nas pozbawia.

Wideo - Metal Slug 4

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper