Castle Shikigami 2

Castle Shikigami 2

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS2 6.0
XBOX -
GC -
DC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Alfa System
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
29.01.2004
Europa:
07.10.2005
Producent:
Alfa System
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
29.01.2004
Europa:
07.10.2005

Castle Shikigami 2 - opis gry

Castle Shikigami 2 to scrollowana strzelanina (tzw. shmup) wyprodukowana przez japońskie studio Alfa System. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później został przeniesiony na inne platformy - Dreamcasta, PlayStation 2, GameCube’a, PC i Xboxa. Na Zachodzie ukazała się tylko wersja ze sprzętu Sony.

Gra wprowadza nas do akcji bez zbędnego filozofowania. Otóż w 2006 roku nad Tokyo pojawia się tytułowy zamek, który jest zwiastunem trudniejszych czasów. Ów zamek jest bowiem własnością bogów, którzy mają niecne zamiary wobec ludzkości.

 

W Castle Shikigami 2 otrzymujemy osiem grywalnych postaci do wyboru. Na przejście czeka tu pięć poziomów podzielonych na dwie części - każdą z tych części wieńczy starcie z bossem. Po przejście poziomu możemy z kolei obejrzeć scenkę popychającą fabułę do przodu. Oczywiście dialogi zmieniają się w zależności od tego, kim gramy.

 

Każda z postaci ma swoją unikalną broń, której można używać przytrzymując lub wciskając odpowiedni przycisk. Przytrzymanie go przez kilka sekund daje możliwość zmiany uzbrojenia. Druga broń generalnie zadaje większe obrażenia, ale posiada ograniczony zasięg i spowalnia ruchy naszego statku. Względem części pierwszej wyeliminowano system upgrade’owania uzbrojenia, ale jego zróżnicowanie powinno to zrekompensować.

 

Tak jak w wielu innych shmupach, Castle Shikigami 2 stawia duży nacisk na nabijanie punktów. Pomocą służy w tym przypadków Tension Bonus System. Zdobycz punktowa zależy m.in. od tego, jak blisko znajdujemy się od pocisków nieprzyjaciela lub samego nieprzyjaciela. Punkty można pomnożyć nawet przez 8 (wówczas zwiększa się też siła ognia statku). Co warto w tym kontekście dodać, wersja na Xboxa, jako jedyna, posiada sieciowe rankingi.

Wideo - Castle Shikigami 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper