Metal: Hellsinger

Metal: Hellsinger

7,8
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
PC 7.0
PS5 -
XSX|S 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Outsiders
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
15.09.2022
Europa:
15.09.2022
Producent:
The Outsiders
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
15.09.2022
Europa:
15.09.2022

Recenzja redakcji

Metal Hellsinger
9.0
Metal: Hellsinger - recenzja gry. Igranie z demonami w metalowych rytmach jest zaskakująco przyjemne
PC PS5 XSX|S

Metal: Hellsinger - opis gry

Metal: Hellsinger to rytmiczna strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio The Outsiders i wydana przez Funcom. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S. W produkcji gry uczestniczył David Goldfarb, jeden z twórców takich tytułów jak Payday 2, Battlefield: Bad Company 2 czy Battlefield 3.

Fabuła - Metal: Hellsinger

Gra nie opiera się na skomplikowanych założeniach. Metal: Hellsinger pozwala nam się wcielić w demona, który przedziera się przez kolejne kręgi piekielne, by dokonać zemsty na swoich prześladowcach, a przede wszystkim na panem piekła zwanym Sędzią. 

Rozgrywka - Metal: Hellsinger

Produkcja studia The Outsiders to ciekawa wariacja na temat strzelanin z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Do czynienia mamy tu z rytmicznym FPS-em. Na pierwszy rzut oka Metal: Hellsinger nie odbiega od innych przedstawicieli gatunku, tutaj jednak zmuszeni jesteśmy eliminować nieprzyjaciół w zgodzie z rytmem muzyki. Podczas zmagań na ekranie obserwujemy celownik, w którego kierunku poruszają się strzałki. Rzecz polega na tym, by wcisnąć spust w odpowiednim momencie. Jeśli dobrze nam idzie, nie tylko nabijamy licznik punktów, ale też sprawiamy, że ścieżka dźwiękowa robi się wyraźniejsza (pojawiają się kolejne instrumenty, a na końcu wokal). Do dyspozycji mamy różne rodzaje uzbrojenia, jak miecz czy strzelby. Towarzyszy nam ponadto gadająca czaszka Paz.

Kampania podzielona jest na poziomy, a na końcu każdego z nich ścieramy się z bossem. Nie jest ona długa, lecz oprócz niej twórcy przygotowali także dodatkowe wyzwania w liczbie dwudziestu jeden. Stawiają one przed nami rozmaite wyzwania, np. wyeliminowanie konkretnej liczby przeciwników (oczywiście w rytm muzyki). Do tego dochodzą również sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami graczy. 

Wideo - Metal: Hellsinger

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper