Terminator: Resistance Enhanced

Terminator: Resistance Enhanced

7,0
20 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.9
XSX|S 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Teyon
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
13.5 godzin
Premiery
Świat:
30.04.2021
Europa:
30.04.2021
Polska:
30.04.2021
Producent:
Teyon
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
13.5 godzin
Premiery
Świat:
30.04.2021
Europa:
30.04.2021
Polska:
30.04.2021

Recenzja redakcji

Terminator: Resistance Enhanced - recenzja gry. Najlepsza gra o Terminatorach powraca
Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

7.0
Terminator: Resistance Enhanced - recenzja gry. Najlepsza gra o Terminatorach powraca
PS5

Terminator: Resistance Enhanced - opis gry

Terminator: Resistance Enhanced to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez polskie studio Teyon i wydana przez Reef Entertainment. Tytuł ukazał się na PS5 i Xbox Series już jako Terminator: Resistance – Complete Edition. Był on uprawnioną wersją Terminator: Resistance wydaną pierwotnie na PC, PS4 i Xbox One.

Fabuła - Terminator: Resistance

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Teyon nie jest adaptacją żadnego filmu z serii "Terminator". Gra przedstawia zupełnie nową historię, która rozgrywa się w postapokaliptycznym Los Angeles 30 lat po "Dniu Sądu" - momencie, gdy Skynet, kierowany przez sztuczną inteligencję system obronny zyskał samoświadomość, co w efekcie doprowadziło do wybuchu wyniszczającej wojny między maszynami a ludźmi. Głównym bohaterem jest niejaki Jacob Rivers, szeregowy żołnierz ruchu oporu, który niespodziewanie staje się głównym celem Skynetu.

Rozgrywka - Terminator: Resistance

Terminator: Resistance to hybryda łącząca cechy strzelaniny FPP z RPG. Gra posiada stosunkowo otwartą strukturę, dając nam pewną swobodę wyboru tego, jakimi zadaniami się zająć (questy zlecają nam inni NPC) lub jak je zrealizować. Możemy dla przykładu wybrać, czy zamierzamy unikać nieprzyjaciół czy stanąć z nimi do otwartej walki, albo czy wykorzystać nasze umiejętności hakerskie (zakładając, że są one wystarczająco rozwinięte) aby dostać się do miejsca, gdzie znajduje się cel, a może spróbować znaleźć jakieś inne rozwiązanie (typu zniszczenie ściany). 

Po wykonaniu zadania wracamy do bazy, gdzie czekają na nas nowe zadania, może sprzedać zalegające w inwentarzu bibeloty, skonstruować nowe, odpocząć tudzież porozmawiać z NPC-ami, by poznać ich historie. 

Do dyspozycji mamy różne rodzaje uzbrojenia, zarówno bronie bardziej współczesne, jak i futurystyczne. W grze zaimplementowano także system rozwoju.

Gra, warto dodać, jest nieliniowa także, jeśli chodzi o fabułę. Zakończenie zależy od tego, kto z naszych towarzyszy przeżyje kampanię.

Nowości - Terminator: Resistance Enhanced

Terminator: Resistance Enhanced oferuje szereg nowości względem pierwowzoru. Oprócz lepszej grafiki, płynniejszej animacji (60 klatek na sekundę) i szybszych loadingów jest to także wsparcie specjalnych funkcji kontrolera DualSense, modyfikacje w balansie rozgrywki oraz nowy tryb, który pozwala graczom wcielić się w T-800. 

Warto też wspomnieć, że wersja na PS5 doczekała się niedługo po premierze także płatnego fabularnego DLC (dostępnego również na PC). 

Płatne DLC pt. Annihilation Line było dostępne w pakiecie z podstawową wersją gry w ramach wydania Terminator: Resistance – Complete Edition na konsolach Xbox Series X|S.

Wideo - Terminator: Resistance Enhanced

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper