Mega Man Powered Up!

Mega Man Powered Up!

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
02.03.2006
Europa:
24.03.2006
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Premiery
Świat:
02.03.2006
Europa:
24.03.2006

Mega Man Powered Up! - opis gry

Mega Man Powered Up! jest remakiem pierwszej odsłony znanego z Nintendo Entertainment System "Mega Mana". Został on wydany w 2006 r. przez Capcom, a platformą docelową było PlayStation Portable. W 2009 r. na japońskim PS Store pojawiła się jego cyfrowa wersja.

Fabuła Powered Up! zabiera nas do samych początków powstania Mega Mana. Wraz z jego siostrą, Roll, są oni dwójką asystentów dla Dr. Thomasa Lighta - genialnego robotyka i laureata Pokojowej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Kiedy uczony buduje grupę ośmiu robotów zwanych Robot Masterami, przeznaczonych do użytku przemysłowego, jego rywal - Dr. Albert W. Wily - wykrada je z jego laboratorium i programuje do czynienia szkód. Aby powstrzymać szalonego naukowca, Dr. Light przebudowuje Mega Mana na robota bojowego i wysyła go z misją pokonania jego dawnych dzieł.

Założenia gry odzwierciedlają te znane z NESowego oryginału. Kierując Mega Manem, musimy przedostać się przez zestaw najeżonych pułapkami plansz, na końcu których czekają pilnujący wyjścia Robot Masterzy. Po pokonaniu każdego z nich nasz bohater przejmuje ich broń specjalną - nowy rodzaj ataku w rodzaju rzutu kamieniem czy wystrzelenia nożyc, na które wrażliwy jest jeden z pozostałych Robot Masterów. 

Remake wprowadza szereg zmian i usprawnień w prezentacji i mechanice tytułu. Samą grę można rozpocząć w dwóch trybach rozgrywki. Old Style zachowuje wszystkie cechy oryginału, pozostawiając tylko dorównującą dzisiejszym standardom oprawę graficzną. Z kolei New Style wprowadza trzy poziomy trudności dla każdej planszy, nieznaczne zmiany w designie poziomów, dwóch nowych Robot Masterów (Oil Man i Time Man) oraz więcej grywalnych postaci. Jeżeli uda nam się pokonać Robot Mastera tylko z użyciem podstawowej broni Mega Mana - Mega Bustera, zostanie on przejęty i przeprogramowany, stając się postacią grywalną. Roster postaci zamyka Roll oraz Proto Man. Poza trybem fabularnym tytuł posiada także oddzielny zestaw wyzwań oraz edytor plansz z możliwością dzielenia się swoimi projektami przez PlayStation Network.

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych