Mega Man

Mega Man

7,8
28 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
2 godzin
Premiery
Świat:
17.12.1987
Europa:
13.12.1989
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
2 godzin
Premiery
Świat:
17.12.1987
Europa:
13.12.1989

Mega Man - opis gry

Mega Man to platformer (konkretnie action-platformer) wyprodukowany i wydany przez Capcom na Nintendo Entertainment System (NES). Była to pierwsza część serii z niebieskim humanoidalnym robotem w roli głównej (który potem stał się jedną z ikon gamingu) i jedna z pierwszych gier stworzonych przez Capcom z myślą o konsolach stacjonarnych.

Dwaj geniusze, Dr. Light i Dr. Wily, tworzą siedem zaawansowanych humanoidalnych robotów. Jednym z nich jest tytułowy Mega Man. Roboty w założeniach ich twórców miały wykonywać różne ciężkie prace w skrajnych warunkach, lecz Wily sześć z nich przeprogramowuje, by za ich pomocą przejąć kontrolę nad światem. W takich okolicznościach Mega Man to ostatnia deska ratunku dla sił dobra.

 

Mega Man to side-scrollowany action-platformer, w którym na gracza czeka sześć poziomów wypełnionych rozmaitymi przeciwnikami. Każdy poziom wieńczy starcie z bossem, tzn. jednym z sześciu wspomnianych robotów - wygrana w takim pojedynku nagradzana jest przejęciem specjalnej umiejętności rywala. Poszczególne levele można zaliczyć w dowolnej kolejności, choć preferowana jest jednak metoda, która pozwoli nam najpierw zdobyć broń, na którą dany boss jest szczególnie wyczulony. Co jednak warto dodać, specjalne bronie, w odróżnieniu od podstawowego blasterka, wymagają posiadania amunicji (zostawiają ją pokonani przeciwnicy), a co z tym idzie racjonalnego użytkowania.

 

Z uwagi na arcade’owe korzenie Capcomu w grze pojawia się system punktacji. Raz pokonane poziomy możemy przechodzić ponownie. Po zaliczeniu wszystkich sześciu wyzwań przed nami otwiera się dostęp do siódmego - już ostatniego, stanowiącego zbitkę poprzednich leveli. Na finiszu raz jeszcze musimy zaciukać te same roboty (tym razem już z góry wyznaczonej kolejności) oraz kilku nowych bossów.

Wideo - Mega Man

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper