Magic Carpet

Magic Carpet

7,3
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PSone 7.2
SAT 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bullfrog Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja,   Inna
Premiery
Świat:
1996
Europa:
1996
Producent:
Bullfrog Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja,   Inna
Premiery
Świat:
1996
Europa:
1996

Magic Carpet - opis gry

Magic Carpet to gra action-adventure wyprodukowana przez Bullfrog Productions i wydana przez Electronic Arts na komputery osobiste, PlayStation i Saturna. Przy jej tworzeniu brał udział Peter Molyneux. Magic Carpet to jeden z najważniejszych tytułów w jego dorobku, w momencie premiery media branżowe okrzyknęły go mianem rewolucji.

Akcja gry rozgrywa się w świecie, w którym odnalezienie many sprokurowało wielką katastrofę. Surowiec ten miał początkowo wiele pozytywnych zastosowań, ale z czasem jego eksploatacja doprowadziła do wymierania natury. Wielu czarnoksiężników postanowiło gromadzić manę do swoich niecnych celów, a w końcu prowadzić o nią wojny wykorzystując do tego celu przyzywane potwory (które w końcu się zbuntowały). My wcielamy się tutaj w ostatniego sprawiedliwego, który musi przywrócić równowagę świata po tym, jak ten został niemal doszczętnie zniszczony.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Nasz podopieczny, który także jest czarnoksiężnikiem, porusza się na swoim czarodziejskim dywanie. Na przejście czeka tu pięćdziesiąt poziomów, podczas których musimy zgromadzić wystarczającą ilość many i zostawić ją w zamku.

 

Po odnalezieniu many (występującej pod postacią złotych kul) musimy rzucić zaklęcie pozwalające nam ją zgarnąć - nie możemy sobie jej tak po prostu wziąć. Po drugie, musimy też posiadać zamek. Na początku jest on niewielki, więc nie może pomieścić wszystkiego, ale z czasem można go rozbudować.

 

W świecie Magic Carpet nie brakuje oczywiście nieprzyjaciół. Z nimi możemy się uporać ciskając ognistymi kulami, piorunami czy sprowadzając deszcz meteorytów. Są też zaklęcia pomocnicze (regeneracja zdrowia, osłony), możliwość przyzwania armii szkieletów, tworzenia wulkanów czy rozdzielania mas lądowych - niczym bóg.

Wideo - Magic Carpet

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper