Mages of Mystralia

Mages of Mystralia

7,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Borealys Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
18.05.2017
Europa:
18.05.2017
Producent:
Borealys Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
18.05.2017
Europa:
18.05.2017

Mages of Mystralia - opis gry

Mages of Mystralia to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Borealys Games. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows i Mac OS X) oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Mages of Mystralia

Tytułowa Mystralia to fantastyczna kraina, w której rozgrywa się akcja gry. Główną bohaterką jest Zia, która pewnego dnia odkrywa, że posiada ukryte talenty pozwalające jej zostać magiem, czyli w tutejszym uniwersum być kimś w rodzaju wybrańca. Niestety, we wiosce, w której mieszka, miejscowi nie reagują pozytywnie na objawienie się tych zdolności, w związku z czym Zia zostaje skazana na banicję. Udaje się więc ona do sanktuarium dla magów, gdzie będzie mogła szlifować umiejętności.To jednak bynajmniej nie jest jej główny cel - na horyzoncie bowiem majaczy wojna z wielką armią trolli, którą należy powstrzymać.

Rozgrywka - Mages of Mystralia

Pod względem rozgrywki gra przypomina serię The Legend of Zelda, a zwłaszcza te jej klasyczne odsłony. Sednem zabawy jest odwiedzanie kolejnych dungeonów, w których czekają na nas rozmaite wyzwania. Radzimy sobie z nimi korzystając z zaklęć przeróżnego typu. Zasadniczo magia dzieli się na kilka żywiołów: ogień, lód, elektryczność, wiatr itd. Zaklęcia mają rozmaite zastosowanie - służą nie tylko do walki, ale także do interakcji z otoczeniem, a co z tym idzie do rozwiązywania łamigłówek. Dla przykładu ogniem można podpalać pochodnie i oświetlać sobie drogę, lód spowalnia nieprzyjaciół, a wyładowania elektryczne wprawiają w ruch mechanizmy.

To nie wszystko. Do tego dochodzą także runy, za pomocą których można zmieniać właściwości zaklęć. Pozwala to podnosić i ich potencjał bojowy, i korzystać z efektów, które otworzą przejścia do miejsc wcześniej niedostępnych.

Główną atrakcją gry jest oczywiście główny wątek, ale twórcy przygotowali też szereg opcjonalnych questów, jakie mogą nam zlecać NPC zamieszkujący Mystralię.

Wideo - Mages of Mystralia

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper