Luftrausers

Luftrausers

5,8
26 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS3 5.7
PS Vita 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Devolver Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
18.03.2014
Europa:
18.03.2014
Producent:
Devolver Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
18.03.2014
Europa:
18.03.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Luftrausers
7.0
Recenzja gry: Luftrausers
Pokaż kolejne recenzje

Luftrausers - opis gry

Luftrausers to arcade'owa strzelanina w przestworzach. Produkcja stylizowana jest wizualnie na retro-klimaty, kojarzące się ze sprzętem 8-bitowym. Gra pojawiła się na PS3 oraz Vicie, a za jej stworzenie odpowiadają Holendrzy ze studia Devolver Digital.

Luftrausers teoretycznie rozgrywa się w czasach I wojny światowej, lecz ze świecą w ręku doszukiwać się można w treści gry stosownych odniesień do niej. Zasiadamy za sterami maszyny, której z nikim nie jest po drodze, dlatego każdy inny samolot, rakietę czy statek staramy się zamienić na kupkę popiołu, podbijając zgromadzoną liczbę punktów i ich mnożnik. Oprawa graficzna stanowi niezgrabny, lecz uroczy, zlepek burych (sepia) pikseli i uformowanych z nich bloków, a w tle przygrywa muzyka kojarzona z erą gier ośmiobitowych.
Dalsza część tekstu pod wideo
 
W grze dostępny jest hangar, w którym na warsztat bierzemy naszą maszynę. Sami wybieramy elementy składowe samolotu, a dokładnie broń, silnik czy kadłub. Z każdym kolejnym poziomem dostajemy coraz więcej klocków do zabawy. Dostajemy choćby opcję siejącego spustoszenie wybuchu, który odpala się w momencie naszej śmierci lub części naginające nieco zasady gry, jak zniwelowanie obrażeń otrzymywanych za zalanie silnika wodą czy zapuszczenie się zbyt daleko w chmury. Możliwych kombinacji jest aż 125, a dostęp do nich otrzymujemy zbierając punkty – za które potem podnosimy swój poziom doświadczenia – a także wykonując zadania postawione nam przez grę.

Co śmierć, czyli tutaj co moment, na ekranie ukazują się nam wyzwania oraz nasz postęp w nich, a niektóre wymagają od nas chwili zastanowienia nad tym, jak je wykonać. Wśród nich znajdziemy zabijanie wrogów bez oddawania strzałów lub pokonanie kilkudziesięciu wrogów już po śmierci, szykując się na podliczenie naszych zmagań z ostatnich kilkudziesięciu sekund. Na graczy czeka blisko 100 misji, w których dodatkowo można pobijać rekordy punktowe.

Wideo - Luftrausers

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper