Inscryption

Inscryption

8,0
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
XSX|S -
NS -
PC 8.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Daniel Mullins Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Karciana,   Roguelike
Premiery
Świat:
19.10.2021
Europa:
19.10.2021
Producent:
Daniel Mullins Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Karciana,   Roguelike
Premiery
Świat:
19.10.2021
Europa:
19.10.2021

Inscryption - opis gry

Inscryption to gra karciana (nazywana "karcianą odyseją") z elementami roguelike wyprodukowana przez Daniel Mullins Games i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Inscryption

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła Inscyrption opiera się na prostych założeniach. Nasza postać zostaje zamknięta w bliżej nieokreślonej chacie wraz z tajemniczym jegomościem. Proponuje nam on partyjkę w karty, przy czym stawka jest wysoka: jeśli nie zdołamy wygrać, stracimy życie.

Gra, w którą zostajemy zmuszeni zagrać, to połączenie karcianki i planszówki. Podczas rozgrywki przemierzamy mapki (plansze), na których trafiamy do różnych lokacji. Włączamy wówczas eventy o różnorakim charakterze: mogą to być walki, pozyskiwanie nowych kart do talii, ulepszanie tych już posiadanych, spotkanie z przyjaznym NPC-em itd. Drugim filarem gameplayu jest rzeczona karcianka. Zasady są w niej bardzo proste: przede wszystkim znajdują się na nich dwa parametry, jeden odpowiedzialny za atak, a drugi informujący o liczbie punktów życia. Naszym zadaniem jest pozbawić ich karty przeciwnika. Rywalizację urozmaicają dodatkowe elementy, jak to, że karty posiadają inskrypcje, co zapewnia buffy tego lub innego rodzaju, albo patent, że karty wyciągamy z dwóch talii - swojej i wiewiórek, które można poświęcać dla lepszych kart. Co więcej, po pokonaniu potworów otrzymujemy żetony, te zaś pozwalają nam przywołać stworzenia do pomocy, a w plecaku dysponujemy trzema przedmiotami mogącymi odwrócić losy każdego starcia. 

W Inscryption zasadniczo posiadamy dwa życia, ale nie dotyczy to starć z bossami, gdzie jest ono tylko jedno. Po przegranej nasza dotychczasowa postać umiera, po czym mistrz gry umieszcza ją na karcie, która trafia do talii kolejnego gracza. 

Wideo - Inscryption

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper