Lock’s Quest

Lock’s Quest

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.7
XONE -
PC -
DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
5th Cell
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.09.2008
Europa:
26.09.2008
Producent:
5th Cell
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.09.2008
Europa:
26.09.2008

Lock’s Quest - opis gry

Lock’s Quest to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana przez amerykańskie studio 5th Cell (była to druga gra tej ekipy) i wydana przez THQ. Tytuł ukazał się pierwotnie tylko na przenośnej konsoli Nintendo DS, po latach jednak jego remaster trafił również na komputery oraz konsole stacjonarne - PlayStation 4 i Xbox One.

W grze śledzimy perypetie młodego Archineera (zbitka słów “architect” i “engineer”) o imieniu Lock. Pewnego dnia jego wioska zostaje zaatakowana przez nieprzyjaciół zwanych “Clockwork”, którzy, jakby tego było mało, porywają mu też siostrę. Lock wraz ze swoim kumplem Isaiahem i dziadkiem Tobiasem ruszają dziewczynie na ratunek po drodze wchodząc w sojusz z siłami Kingdom Force mający uporać się z wrogiem.

Gameplay Lock’s Quest składa się z dwóch części - Build Mode i Battle Mode. W tym pierwszym skupiamy się na przygotowaniu obrony przed atakiem Clockwork. Budować możemy różne obiekty - mury, wrota zbudowane z różnych materiałów, pułapki, armaty/działka itd., które kosztują pewną ilość “source”, tutejszych pieniędzy. Niebagatelne znaczenie w tym procesie ma charakterystyka terenu. Bez jej uwzględnienia nie ma bata, byśmy postawili skuteczne zasieki.

Po przygotowaniu wszystkiego (na co mamy wyznaczony czas) ruszamy do boju. Bitwy rozgrywają się w czasie rzeczywistym stawiając przed nami rozmaite wytyczne: ochronić jakiś obiekt, pokonać konkretną grupę nieprzyjaciół, uratować sprzymierzeńców, zniszczyć bossa itd. W trakcie potyczek przejmujemy bezpośrednią kontrolę nad Lockiem. Nasz podopieczny może ścierać się z przeciwnikami albo naprawiać zniszczony sprzęt. W takich sytuacjach włączają się minigierki robiące użytek z funkcji ekranu dotykowego konsoli.

Pomiędzy kolejnymi przygotowaniami/bitwami, których jest sto, otrzymujemy możliwość swobodnego poruszania się po wioskach i innych lokacjach. Daje to możliwość wejścia w interakcję z NPC-ami dzięki czemu uzyskujemy dostęp do różnych mniej lub bardziej przydatnych informacji.

Lock’s Quest posiada także tryb multiplayer (rywalizacja) dla dwóch graczy.

Wydany po latach remaster HD dodał nieco nowej zawartości. Oprócz poprawionej oprawy audio-video dodano też nowe bitwy, w tym także nowe mapy niedostępne w pierwowzorze, oraz zaimplementowano nowy system rozwoju. Nowe obiekty zostają odblokowane wraz z postępami w głównym wątku.

Wideo - Lock’s Quest

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper