Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

7,8
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.0
XSX|S -
NS 10.0
PC -
PS4 7.8
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Prideful Sloth
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
18.07.2017
Europa:
19.07.2017
Producent:
Prideful Sloth
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
18.07.2017
Europa:
19.07.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Yonder: The Cloud Catcher Chronicles (PS4)
5.5
Recenzja: Yonder: The Cloud Catcher Chronicles (PS4)
PS4

Yonder: The Cloud Catcher Chronicles - opis gry

Yonder: The Cloud Catcher Chronicles to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Prideful Sloth (założone przez weteranów gier AAA Cheryla Vance'a i Joela Stylesa). Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch i PS5 jako Enhanced Edition.

Fabuła - Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

Dalsza część tekstu pod wideo

Zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci. Jak pokazuje pierwsza scena, podróżuje ona statkiem, który niedługo potem rozbija się w pobliżu magicznej wyspy Gemea. Jej mieszkańcy mają poważne kłopoty. Wyspę spowija bowiem ciemna mgła, która zatruwa i niszczy środowisko. Zadaniem naszego bohatera (lub bohaterki) jest pomóc miejscowym w pozbyciu się wspomnianego problemu.

Rozgrywka - Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

Akcja Yonder rozgrywa się w otwartym świecie. Podobnie jak miało miejsce w Zeldzie: Breath of the Wild, nasza postać (a co z tym idzie także i my) ma wolną rękę, jeśli chodzi o wybór środków, jakie doprowadzą nas do celu. Główne zadanie jest jedno i otrzymujemy je już na początku przygody: rozprawić się z mrokiem, który terroryzuje mieszkańców wyspy. Z drugiej strony Yonder jest tytułem niewątpliwie skierowanym do osób, które wolą się zrelaksować. Stopień trudności nie jest wysoki, wręcz przeciwnie - nie nastręcza zbyt wielu problemów przez cały czas trwania gry. Nie ma tu walki ani nie da się zginąć. Wyzwanie stanowią co najwyżej łamigłówki, na które natknąć możemy się od czasu do czasu, choć one same też nie są przesadnie wymagające. W grze zaimplementowano zmienne pory dnia i pogodę.

Aby uporać się z mrokiem, musimy zbierać duszki (sprites), które znaleźć możemy w najróżniejszych zakątkach wyspy, ale to nie wszystkie atrakcje. Gemea zamieszkana jest przez wiele postaci, które mogą nam zlecić wykonanie jakichś zadań. Co więcej, dodatkowe aktywności, na które można poświęcić czas, to dbanie o farmę, łowienie ryb oraz crafting.

Na marginesie warto dodać, że wygląd naszej postaci da się personalizować.

Yonder: The Cloud Catcher Chronicles Enahnced Edition

Wydana na PS5 wersja Enhanced Edition oferuje lepszą oprawę graficzną (wsparcie 4K), framerate na poziomie 60 klatek na sekundę, robi ona użytek z funkcji kontrolera DualSense i dodano do niej nowe akcesoria. 

Wideo - Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper