Light Fingers

Light Fingers

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Numizmatic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Inna,   Party games
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.09.2018
Europa:
20.09.2018
Producent:
Numizmatic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Inna,   Party games
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.09.2018
Europa:
20.09.2018

Light Fingers - opis gry

Light Fingers to gra planszowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Numizmatic. Tytuł ukazał się pierwotnie na konsoli Nintendo Switch, a później trafił też na PC i Xbox One.

Rozgrywka - Light Fingers

Dalsza część tekstu pod wideo

Light Fingers to gra planszowa, której akcja rozgrywa się w świecie fantasy. Założenia są tu zasadniczo proste. Wchodząc w buty zawodowych złodziei naszym zadaniem jest zdobyć łupy dla przywódcy gildii. Zabawa toczy się na sporych rozmiarów planszy, na której znajduje się wiele pól, po których poruszają się gracze (może ich być maksymalnie czterech). Przeważnie dostarczają one niewielkiej ilości złotych monet lub kart, ale w niektórych sytuacjach mamy okazję zetknąć się też z nieco bardziej wymyślnymi sytuacjami, np. odnaleźć alternatywną ścieżkę przez jaskinie, sklep pozwalający na zakup przydatnych przedmiotów czy dungeon. Co warto dodać, wzorem tradycyjnych planszówek po mapie poruszamy się rzucając kością.

Eksploracja dungeonów jest ważnym elementem rozgrywki. Gracze, którzy zapuszczają się do lochów, muszą omijać pułapki i strażników, a przy okazji zebrać możliwie jak najwięcej monet i zgarnąć skarb czekający na końcu drogi. Najciekawsze jest jednak to, że zmienia się charakter rozgrywki. Z planszówki Little Fingers przeistacza się bowiem w platformówkę 2,5D. Na przejście dungeonu mamy trzy życia. Jeśli utracimy je przed dobrnięciem do mety, zostaniemy wykopani z lokacji (choć zachowamy zdobyte pieniądze). Na uwagę zasługuje również rola osób pozostających poza dungeonem. W takim wypadku zostają one kimś w rodzaju mistrzów lochu, którzy usiłują utrudnić infiltrację pozostałym złodziejom. 

Wydane po premierze na Nintendo Switch wersje na PC i Xbox One zawierały wszystkie popremierowe dodatki, w tym Mechanical Minds, aktualizację, która umożliwiała wspólną grę ze sztuczną inteligencją. 

Wideo - Light Fingers

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper