Super Mario Party

Super Mario Party

7,5
17 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nd Cube
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Party games
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
05.10.2018
Europa:
05.10.2018
Polska:
05.10.2018
Producent:
Nd Cube
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Party games
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
05.10.2018
Europa:
05.10.2018
Polska:
05.10.2018

Super Mario Party - opis gry

Super Mario Party to produkcja z gatunku party-game stworzona przez studio Nd Cube i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch. Był on jedenastą odsłoną serii Mario Party.

Super Mario Party to jedenasta odsłona popularnej serii Mario Party i zarazem -- jak tłumaczyli twórcy -- jej restart. Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem poprzednich odsłon. Grać mogą maksymalnie cztery osoby, których zadaniem jest kolekcjonowanie gwiazdek. Kto będzie mieć ich więcej, wygrywa. Co warto dodać, do zdobycia jednej gwiazdki potrzebujemy dziesięciu monet. Nasi podopieczni, czyli różne postacie z uniwersum Super Mario, poruszają po mapce rodem z gry planszowej. To, o ile pól będą się mogły przesunąć, decyduje rzut kością; pola mogą różne właściwości. W grze pojawia się też kilka rozwiązań z Mario Party: Star Rush, jak mniej liniowe plansze czy możliwość ‘werbowania’ pomocników.

Główna atrakcja Mario Party to oczywiście minigry. Te rozgrywamy na końcu każdej tury, a o tym, jaka będzie to minigierka, decyduje miejsce zajęte przez graczy na planszy. Konkurencje bywają różne: niektóre mogą wymagać np. sterowania ruchem, w innych zaś używamy przycisków. Tak czy owak, zasady są na tyle proste, by każdy mógł się z łatwością wdrożyć.

Twórcy przygotowali różne warianty rozgrywki. Jest to: Party Mode (tradycyjna zabawa dla czterech osób), Partner Party (rywalizacja dwóch drużyn liczących po dwie osoby), Toad’s Rec Room (tryb robiący użytek z funkcji Wi-Fi konsoli, gdzie rozgrywkę przedstawiają ekrany dwóch konsol), River Survival (wiosłowanie, w którym biorą udział cztery osoby), Sound Stage (rytmiczna minigra), Challenge Road (tryb dla jednego gracza, w którym ogrywamy różne minigry) oraz Online Mario-thon (tryb sieciowy wraz z sieciowymi rankingami; dostępny po raz pierwszy w historii cyklu). 

Wideo - Super Mario Party

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper