Bomberman

Bomberman

7,9
50 oceny

Ocena wg platformy:

GBA 7.0
NES 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
19.12.1985
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
19.12.1985

Bomberman - opis gry

Bomberman to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Hudson Soft. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach MSX w 1983 roku, a następnie został przeniesiony także na inne sprzęty, między innymi Nintendo Entertainment System i Game Boy Advance.

Tytułowy Bomberman to robot produkujący bomby, który pracuje w specjalnej fabryce gdzieś głęboko pod ziemią. Jego prosta egzystencja w końcu zaczyna mu ciążyć, co doprowadza wręcz do buntu gdy pewnego dnia dowiaduje się, że docierając na powierzchnię może przemienić się w człowieka. Czy na pewno? Tego nie wie, ale nie ma nic do stracenia, zwłaszcza że w pościg rusza za nim cała armia.

 

Bomberman podczas zmagań może używać tylko swoich bomb - ich 'produkcja' to jego jedyna umiejętność. Zanim trafi on na powierzchnię, musi przejść przez w sumie pięćdziesiąt poziomów najeżonych przeciwnikami i przeszkodami. Rozgrywkę śledzimy z perspektywy kamery zawieszonej nad miejscem akcji. Na każdej planszy naszym zadaniem jest znaleźć drzwi, które ukryto za murem. Przeszkody stojące na drodze do celu należy wysadzić, jednak należy mieć na względzie, iż eksplozja może też zranić naszego podopiecznego. W wyzwaniu pomaga kilka dopałek o różnych właściwościach. Mogą one zwiększyć zasięg rażenia ładunków wybuchowych, pozwolić podłożyć więcej bomb, zwiększyć szybkość ruchów Bombermana lub umożliwić mu przechodzenie przez ściany. Utrudnieniem, oprócz kręcących się tu i ówdzie przeciwników, jest upływający czas.

 

Bomberman odniósł wielki sukces, doczekując się licznych kontynuacji, a tytułowy bohater stał się w jego wyniku jedną z ikonicznych postaci gamingu. Przyszłość cyklu stanęła jednak pod znakiem zapytania gdy Hudson Soft zostało przejęte przez Konami w 2011 roku.

Wideo - Bomberman

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper