Lara Croft Go

Lara Croft Go

7,3
34 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS4 7.3
PS Vita 6.0
Mobile 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
27.08.2015
Europa:
27.08.2015
Producent:
Square Enix Montreal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
27.08.2015
Europa:
27.08.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Lara Croft GO (PS4)
8.0
Recenzja: Lara Croft GO (PS4)
PS4

Lara Croft Go - opis gry

Lara Croft Go to gra logiczna wyprodukowana przez Square Enix Montreal. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych, a później trafił też na inne platformy: PC, PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Rozgrywka - Lara Croft Go

Dalsza część tekstu pod wideo

Lara Croft Go to spin-off serii Tomb Raider zaprojektowany z myślą o urządzeniach przenośnych. Na pierwszy rzut oka produkcja Square Enix Montreal zachowuje najważniejsze cechy głównych odsłon serii, tj. eksplorację najeżonych pułapkami ruin i konieczność wykonywania ekwilibrystycznych sztuczek, by wyjść z nich w jednym kawałku. Na tym podobieństwa się jednak kończą. 

Tytuł jest w rzeczywistości grą logiczną z turową rozgrywką przypominającą nieco niektóre dungeon crawlery. Po wykonaniu ruchu przez naszą podopieczną w następnej kolejności zmianom ulega otoczenie (dla przykładu kruszyć zaczyna się podłoga) lub ruch wykonuje jakaś przeszkoda znajdująca się w pobliżu. Zasady są w gruncie rzeczy proste: wystarczy przejść z punktu A do punktu B bez żadnej wpadki. Twórcy przygotowali łącznie pięć rozdziałów oraz czterdzieści poziomów.

Wraz z czasem stopień trudności rośnie. Poziomy stają się coraz bardziej złożone, dochodzą również nowe mechaniki (jak dźwignie otwierające przejścia) i rodzaje przeszkadzajek. Jeśli chodzi o te drugie, warto wymienić węże, jaszczurki czy wielkie pająki. Każdy z tych przeciwników porusza się inaczej, co należy mieć na względzie. Warto jednak wspomnieć, że Lara nie jest bezbronna. Może też zdobyć bronie, dla przykładu włócznie, za pomocą których rozprawia się z nieprzyjaciółmi.

Wersja na urządzenia przenośne posiada system mikropłatności. Za pieniądze możemy kupować podpowiedzi pozwalające pokonywać plansze. 

Wideo - Lara Croft Go

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper