Lapis x Labyrinth

Lapis x Labyrinth

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
29.11.2018
Europa:
31.05.2019
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
29.11.2018
Europa:
31.05.2019

Lapis x Labyrinth - opis gry

Lapis x Labyrinth (jap. Lapis Re Abyss) to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez japońskie studio Nippon Ichi. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Akcja gry rozgrywa się na dalekich rubieżach pewnego niewielkiego królestwa. W regionie żywa jest legenda o tzw. Złotym Lesie, miejscu, gdzie na drzewach znaleźć można złoto. Wielu było śmiałków, którzy usiłowali go znaleźć, ale nikomu się to nie udało. My przejmujemy tu kontrolę nad grupą podróżników, którzy docierają do granicznego miasta, za którego opłotkami rozciągają się niezbadane tereny. Od tej pory będzie ono ich bazą wypadową.  

Do wyboru mamy osiem klas, które różnią się wyposażeniem i umiejętnościami. Przykładowe klasy to np. Gunner (posługujący się bronią palną), nekromanta, Destroyer (korzystający z wielkiego dwuręcznego miecza) czy czarnoksiężnik. Poza tym Lapis x Labyrinth dość znacząco odstaje od typowych gier RPG/Action-RPG. Po pierwsze, produkcja Nippon Ichi jest dwuwymiarowa. Nasi podopieczni poruszają się w prawo i w lewo. Po drugie, ‘drużyna’ składa się z trzech postaci, które tworzą swego rodzaju ‘wieżę’ stojąc sobie na głowie (przypomina to podobny patent z World of Final Fantasy). Liderem jest ta stojąca na ziemi i to ona atakuje (w trakcie rozgrywki można się przełączać).

System walki jest zręcznościowy. Spore znaczenie mają dwa wskaźniki towarzyszące nam podczas zmagań. Jest Action Gauge, który pozwala odpalić specjalny atak, oraz Extra Gauge, dzięki któremu do ataku mogą ruszyć wszyscy nasi podopieczni. Na uwagę zasługuje również tzw. Fever Mode, specjalny stan, w który da się wejść po spełnieniu określonego warunku. W jego trakcie stajemy się nietykalni, a pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie klejnoty. Klejnotów tych używamy następnie w minigrze Fever Slot, co pozwala nam zdobywać rozmaite użyteczne przedmioty.

W trakcie rozgrywki odwiedzamy różne lokacje (nie tylko lasy). Lapis x Labyrinth posiada strukturę questową (na wykonanie czeka wiele zadań fabularnych i opcjonalnych).

Wideo - Lapis x Labyrinth

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper