ilomilo

ilomilo

6,9
14 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.0
X360 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Southend Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.01.2011
Europa:
05.01.2011
Producent:
Southend Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.01.2011
Europa:
05.01.2011

ilomilo - opis gry

ilomilo to gra logiczna z elementami platformówki stworzona przez ekipę z SouthEnd Interactive oraz Microsoft Game Studios i wydana w 2011 roku na komputery osobiste oraz Xbox Live Arcade.

Ilo i Milo to sympatyczną parkę gapowatych szmaciaków o pamięci złotej rybki, których ulubionym zajęciem jest zagryzanie jabłkowej herbatki ciasteczkami o smaku klonowego liścia. Przyjaciele mieszkają po przeciwnych stronach parku, a droga do ustalonego miejsca spotkań codzienne wydaje się być inna. Nie będziesz miał serca by patrzeć jak źle znoszą oni codzienne rozstania. I właśnie dlatego im pomożesz.

Ilomilo to gra logiczna, w której jedynym celem jest doprowadzenie do spotkania tych przesłodkich stworzeń, sterując na zmianę każdym z nich. Pod postacią prostej idei kryje się produkt niepodobny do żadnego innego. Pomysłowe opracowanie blisko 50 leveli wymagać będzie nie tylko standardowego wysilenia szarych komórek, ale również perfekcyjnego opanowania zasad jakimi rządzi się przedstawiony świat, zatem umiejętności myślenia przestrzennego oraz planowania kolejnych kroków z wyprzedzeniem. Tutejsze realia w głębokim poważaniu mają podstawowe prawa fizyki, poruszać się więc można we wszystkich możliwych płaszczyznach. Coś, co dla Ilo będzie windą poruszającą się w górę i w dół, dla chodzącego aktualnie „po ścianie” Milo może być platformą poruszającą się w poziomie.

Fakt, że w trakcie przygody nie spotykamy ani jednego przeciwnika nie oznacza, że to materiałowo-kartonowe uniwersum sprawia wrażenie pustego. Żyje tu właściwie wszystko, od klocków wypełniających luki w podłożu, po wszelkiego rodzaju platformy. Każdy możliwy do przeniesienia element posiada zabawną twarz i charakterystyczne dla siebie cechy. Biegający po planszy kwadratowy piesek posłuży w charakterze środka transportu, wyskakujący niczym diabełek z pudełka „bloczek” zagrodzi drogę, natomiast zębate, bekające żyjątko połknie Cię jedną stroną, a wypluje drugą, przenosząc tym samym na inną płaszczyznę. Jest tego więcej i tylko umiejętne korzystanie z możliwości tej osobliwej fauny pozwoli osiągnąć postępy w zabawie. W grze pojawiła się także rozpisana na tury opcja kooperacji na jednej konsoli. Brakuje jednak trybów sieciowych oraz jednoczesnego poruszania obydwoma postaciami na podzielonym ekranie.

Wideo - ilomilo

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper