Yoshi's New Island

Yoshi's New Island

6,9
10 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arzest
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.03.2014
Europa:
14.03.2014
Producent:
Arzest
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.03.2014
Europa:
14.03.2014

Yoshi's New Island - opis gry

Yoshi’s New Island to dwuwymiarowa pltaformówka wyprodukowana przez Arzest (z pomocą Imageepoch) i wydana przez Nintendo na 3DS-a. Tytuł ten jest kontynuacją SNES-owego Super Mario World 2: Yoshi's Island, jednej z najpopularniejszych gier w historii firmy z Kyoto.

Podobnie jak w kultowym poprzedniku, gracz przejmuje kontrolę nad dinozaurem Yoshim, który przez czas trwania rozgrywki będzie opiekował się małym Mario. Zadaniem obu jest uratowanie małego Luigiego uwięzionego na pełnej sekretów i barwnych postaci Egg Island.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gameplay przypomina pierwowzór. Nasz podopieczny potrafi machać łapkami, co pozwala mu wykonywać dłuższe skoki, uderzać o ziemię i ciskać jajkami. Oczywiście pojawiają się też nowe elementy jak możliwość zjadania gigantycznych przeciwników. W ten sposób Yoshi staje się posiadaczem wielkiego jajka (tzw. Mega Eggdozer), które może pomóc mu np. przy pływaniu bądź demolowaniu otoczenia.

 

Podczas przebijania się przez sześć światów gry znaleźć możemy też inne użyteczne przedmioty. Mogą to być gwiazdki, które umożliwiają bieganie po ścianach oraz sufitach, skrzydełka (ułatwiają pokonywanie przeszkód) albo trzy rodzaje arbuzów pozwalających atakować na trzy różne sposoby (pestkami, lodem i ogniem). Powraca ponadto zdolność transformacji - Yoshi może się przemienić w helikopter, balon, młot pneumatyczny, wagonik kopalniany, bobslej lub łódź podwodną. Zdolności te są niezbędne, by przebić się przez niektóre sekcje odwiedzanych poziomów.

 

Gra, oprócz tryb singlowego, oferuje też multiplayer dla maksymalnie dwóch osób. W Yoshi’s New Island jest on dostępny przy kilku minigrach, które możemy odblokować po spełnieniu stosownych wymogów.

Wideo - Yoshi's New Island

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper