King Oddball

King Oddball

5,5
23 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 2.0
PS4 5.1
XONE 5.0
PS3 5.0
PS Vita 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
10tons
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
08.01.2014
Europa:
08.01.2014
Producent:
10tons
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
08.01.2014
Europa:
08.01.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: King Oddball (PS3)
2.0
Recenzja: King Oddball (PS3)

King Oddball - opis gry

King Oddball to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez niezależne studio 10tons. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i Nintendo Switch.

King Oddball to gra logiczno-zręcznościowa, w której przejmujemy kontrolę nad tytułowym królem, który pragnie podbić świat. Ów król jest wiszącą nad ziemią kulą i posiada długi jęzor, którym potrafi chwytać niektóre obiekty. Nasze zadanie jest proste: chwytać owym jęzorem głazy, a następnie za ich pomocą wyeliminować porozmieszczane na planszach czołgi, żołnierzy, helikoptery i inne wraże siły.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na przejście czeka tu ponad sto poziomów, a te wybieramy korzystając z mapy świata (przechodząc kolejne plansze ‘odsłaniamy’ kolejne jej regiony). Już podczas właściwej rozgrywki otrzymujemy do dyspozycji trzy kamienia, które musimy najpierw pochwycić wspomnianym jęzorem, dobrze rozhuśtać i wypuścić w nadarzającym się momencie, by zniszczyć jednostki nieprzyjaciela. Zniszczenie trzech za jednym podejściem pozwala odzyskać ciśnięty głaz. Co warto dodać, podczas rozgrywki należy mieć wzgląd na prawa fizyki - różne obiekty różnie reagują bowiem na głazy, którymi rzucamy. Po przejściu planszy jesteśmy natomiast oceniani. Wraz z naszymi postępami poziom trudności oczywiście rośnie, a co z tym idzie, pojawiają się elementy uatrakcyjniające zmagania, jak eksplodujące skrzynie czy inne ‘myki’.

Od czasu do czasu opisywany powyżej schemat urozmaicają dodatkowe wyzwania, np. wtedy gdy zamiast kamienia otrzymujemy granat lub gdy musimy przejść level mając tylko jeden ‘pocisk’.

King Oddball nie oferuje dodatkowych trybów poza kampanią.

Wideo - King Oddball

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper