Jazz Jackrabbit

Jazz Jackrabbit

7,8
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Epic MegaGames
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Premiery
Świat:
03.05.1994
Europa:
1994
Polska:
1995
Producent:
Epic MegaGames
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Premiery
Świat:
03.05.1994
Europa:
1994
Polska:
1995

Jazz Jackrabbit - opis gry

Jazz Jackrabbit jest grą platformową, stworzoną oraz wydaną w 1994 roku przez studio Epic MegaGames. Jest to jeden z pierwszych tytułów na PC, który posiadał styl side-scroll.

Fabuła tejże gry jest inspirowana twórczością Ezopa, ponieważ głównym wątkiem jest tutaj spór pomiędzy Żółwiami oraz Zającami. Te dwa różne gatunki zwierząt prowadzą ze sobą wojny już od ponad trzech tysięcy lat. Pewnego dnia złowieszczy żółw Devan Shell rozpoczął podbój planet. Jednak miał pewien problem z planetą Carrotus - jej mieszkańcy (zające) przeciwstawili się okrutnemu tyranowi. Zniesmaczony przegraną gad postanowił porwać tamtejszą księżniczkę, Evę Earlong. Jazz Jackrabbit, wybrany przez swoich rodaków, wyrusza w podróż by uratować damę i pokonać niebezpiecznego przeciwnika.

Dalsza część tekstu pod wideo

Systemowo Jazz Jackrabbit przypomina trochę gry z Mario - w odwiedzanych przez nas światach zbieramy przedmioty dające punkty/życia, pokonujemy przeciwników i na końcu każdego etapu pojawia się boss. Każdy poziom musimy przejść w odpowiednim czasie (jego ilość zależy od wybranego poziomu trudności), w innym przypadku możemy stracić życie. Poza standardowymi poziomami w 2D, pojawiają się sekcje w tzw. pseudo-3D - są to swego rodzaju poziomy bonusowe, w których musimy zebrać jak największą ilość niebieskich diamentów w odpowiednim czasie.

Najważniejszym elementem gameplay'u jest tutaj sposób pokonywania przeciwników. Zamiast klasycznego "skakania na głowy", wykorzystujemy tutaj bronie palne (podobne rozwiązanie wykorzystano w takich platformówkach jak Ratched & Clank). Na początku mamy do dyspozycji tylko blaster, ale wraz z progresem gry poznajemy nowe uzbrojenie - chociażby wyrzutnia rakiet czy TNT. Należy jednak pamiętać, że każda oręż (poza blasterem) ma ograniczoną ilość amunicji, którą możemy znaleźć podczas rozgrywki.

Jak na rok 1994, oprawa audio-wizualna Jazz Jackrabbit trzymała dość wysoki poziom. Kolorowe otoczenie oraz obecne na nim postacie potrafiły przykuć uwagę niejednego gracza. Gra została przyjęta bardzo pozytywnie, więc z czasem pojawiła się kolejna część przygód Zielonego Zająca - Jazz Jackrabbit 2.

Wideo - Jazz Jackrabbit

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper