It Lurks Below

It Lurks Below

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Graybeard Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji,   Survival
Premiery
Świat:
29.05.2019
Europa:
29.05.2019
Producent:
Graybeard Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji,   Survival
Premiery
Świat:
29.05.2019
Europa:
29.05.2019

It Lurks Below - opis gry

It Lurks Below to dwuwymiarowa gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Graybeard Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, a za jego stworzenie odpowiadał David Brevik, jeden z twórców serii Diablo.

Rozgrywka It Lurks Below stanowi połączenie serii Diablo i Terraria. Fabuła nie stanowi tu głównej atrakcji. Naszym zadaniem jest po prostu przemierzanie podziemi pełnych niebezpieczeństw. Do wyboru mamy osiem klas postaci (np. Bard, Necromancer, Enchanter czy Paladin), które różnią się umiejętnościami. Część specjalizuje się np. w atakach na bliską odległość, część atakuje nieprzyjaciół z większych odległości. Zasadniczo są cztery parametry opisujące możliwości naszego podopiecznego: siła fizyczna, wytrzymałość, inteligencja oraz mądrość (ta ostatnia skraca czas ‘przeładowywania’ zaklęć). 

Schemat istotnie mocno przypomina Diablo: przeczesujemy podziemia, eliminujemy potwory, zgarniamy loot, a następnie z lepszym sprzętem wracamy do lochów, by zajść jeszcze dalej. Tutejszy system craftingu pozwala nam tworzyć własne zbroje, a następnie umieszczać w slotach klejnoty, które dodają jakiś przydatny efekt. Tworzyć można też pierścienie oferujące rozmaite perki, np. widzenie przeciwników w ciemnościach lub światło, dzięki któremu nie jesteśmy zdani na pochodnie. 

W It Lurks Below zaimplementowano także elementy survivalove. W trakcie zmagań zważać musimy na dwa wskaźniki: głodu i zmęczenia. Głód sprawia, że spada nam HP, zaś zmęczenie doprowadza do tego, że nasza postać zaczyna się poruszać wolno, przez co traci jej potencjał bojowy.

Eksploracja dungeonów to jednak nie wszystko. Ważna jest także rozbudowa miasta/bazy znajdującej się na powierzchni, a nawet zarządzanie farmą. Wraz z postępami zyskujemy nowe przybytki, które można postawić w mieście. 

Wideo - It Lurks Below

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper