International Track & Field 2000

International Track & Field 2000

6,2
20 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.2
PSone 6.3
DC 6.0
N64 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.06.2000
Europa:
01.06.2000
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.06.2000
Europa:
01.06.2000

International Track & Field 2000 - opis gry

International Track & Field 2000 to gra sportowa traktująca o dyscyplinach obecnych na letnich igrzyskach olimpijskich. Za produkcję i wydanie odpowiadało Konami, tytuł ukazał się na PlayStation, Nintendo 64, Dreamcasta, PlayStation 2 oraz Game Boy Color.

W kolejnej części International Track & Field, serii, która korzeniami sięga czasów 8-bitowych sprzętów, ponownie mamy do czynienia z dyscyplinami sportowymi obecnymi na letnich igrzyskach olimpijskich. Ich dobór różni się nieco w zależności od wersji, przy czym dodać warto, że najwięcej oferuje pod tym względem Nintendo 64 (swoją drogą - wersja ta korzysta też z Expansion Paka dwukrotnie zwiększającego ilość RAM-u konsoli).

 

Występować możemy tu pod flagą jednego z dwunastu państw (Polska nie jest obecna w tym gronie), a do wyboru mamy w większości dość zwyczajne konkurencje: sprint na 100 metrów, skok w dal, trójskok, rzut młotem, rzut oszczepem, skok wzwyż, pływanie, kajakarstwo, kolarstwo torowe, gimnastyka itd.

 

International Track & Field wymaga ogarnięcia sterowania, którego charakterystyka przeważnie pasuje do ogrywanych dyscyplin. Na przykład w sprincie musimy na przemian wklepywać dwa przyciski pada zachowując jak najlepsze tempo, natomiast w pływaniu wymaga się byśmy inteligentniej rozkładali siły swoje i swojego podopiecznego. Określenie w stylu "rozkładanie sił gracza" wcale nie jest na wyrost, bowiem dodać trzeba, że zmagania z produkcją Konami obrosły wręcz legendami. W momencie premiery pełno było historii o odciskach palców i tym podobnych perypetiach. Można by nawet powiedzieć, iż gra udanie odzwierciedla prawdziwą sportową rywalizację.

 

Podobnie jak w przypadku NES-owych odsłon, w edycji 2000 możemy wybrać pojedynczą konkurencję lub wziąć udział w całych mistrzostwach. Nie brakuje też multiplayera dla maksymalnie czterech osób.

Wideo - International Track & Field 2000

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper