Curious Expedition 2

Curious Expedition 2

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Maschinen-Mensch
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
28.01.2021
Europa:
28.01.2021
Producent:
Maschinen-Mensch
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
28.01.2021
Europa:
28.01.2021

Curious Expedition 2 - opis gry

Curious Expedition 2 to gra action-adventure z elementami roguelike wyprodukowana przez studio Maschinen-Mensch i wydana przez Thunderful. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach. 

Fabuła - Curious Expedition 2

Założenia nie uległy zmianie względem pierwowzoru. Fabuła nie stanowi głównej atrakcji Curious Expedition 2. Akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku. My zaś przejmujemy tu kontrolę nad grupą podróżników i badaczy, który organizują ekspedycje w nieznane rejony świata.

Rozgrywka - Curious Expedition 2

Nasze zadanie, jak wspomniano wyżej, w głównej mierze sprowadza się do organizowania i kierowania ekspedycjami podróżników. Do dyspozycji mamy mapy nieznanych krajów, które podzielone na mniejsze sześciokątne pola. My musimy wyznaczać drogę podopiecznym przez dżungle, pustynie, bagna i inne mniej lub bardziej przyjazne lokacje, co wiąże się ze stopniowym nadgryzaniem wskaźnika informujące o zdrowiu psychicznym bohaterów (będącym czymś w rodzaju wytrzymałości). Parametr ten można regenerować do czego przysłużyć się może czekolada, whiskey i szereg innych tego typu dóbr.

Podróżując natrafiamy na rozmaite atrakcje i historyjki urozmaicają przygodę. Może to być zaginiony podróżnik, odkrycie nieznanych lokacji, pojawienie się potwora lub coś jeszcze innego (nie ma przy tym reguły, że musi to być niespodzianka z gatunku tych nieprzyjemnych; niektóre związane są z korzyściami). 

W Curious Expedition 2 nie brakuje walki. Starcia są turowe, a w ich trakcie rzucamy kością, co pozwala wzbogacić wykonywane przez nas czynności o jakiś dodatkowy efekt. Podopieczni różnią się klasą, umiejętnościami i wyposażeniem, a pamiętać należy, że w przypadku śmierci przepadają na zawsze. Kogoś, kogo trenowaliśmy przez długie godziny, można więc bezpowrotnie stracić.

Gra nie posiada tradycyjnie rozumianego multiplayera, ale zamiast tego twórcy udostępniali wyzwania pozwalające rywalizować graczom.

Wymagania sprzętowe - Curious Expedition 2

Minimalne:

  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: 2 Ghz
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: Kompatybilna z DX10
  • Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Curious Expedition 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper