Indiana Jones and the Staff of Kings

Indiana Jones and the Staff of Kings

6,0
28 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 5.5
PSP 5.5
DS -
PS2 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
A2M (Artificial Mind and Movement)
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
09.06.2009
Europa:
12.06.2009
Polska:
26.06.2009
Producent:
A2M (Artificial Mind and Movement)
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
09.06.2009
Europa:
12.06.2009
Polska:
26.06.2009

Indiana Jones and the Staff of Kings - opis gry

Indiana Jones and the Staff of Kings to gra action-adventure wyprodukowana przez kanadyjskie studio Artificial Mind and Movement i wydana przez LucasArts na konsolach PlayStation 2, Wii, PlayStation Portable i NDS. Staff of the Kings to trzecia trójwymiarowa gra z Indianą Jonesem w roli głównej.

Tytułowy bohater, podobnie jak w trzech pierwszych filmach, ponownie stawi czoło nazistom poszukującym artefaktów z wieków dawno minionych. Tym razem jest to laska Mojżesza. Akcja rozpoczyna się w 1939 roku w Sudanie, a następnie zabierze nas w inne ciekawe miejsca - San Francisco, Stambuł, Panama itd.

Gra reprezentuje gatunek action-adventure ze szczególnym naciskiem na “action”. Zasadniczo gameplay można podzielić na cztery główne części: sekcje platformowe, walkę, strzelaniny i rozmaite minigry (np. latanie samolotem albo ujeżdżanie jakiegoś zwierza). Żadna z nich nie jest jednak przesadnie skomplikowana. I tak fragmenty gdy musimy popisać się zręcznością nie wymagają od nas wielkiej ingerencji (skoki wykonywane są np. automatycznie), strzelaniny przywodzą na myśl wszelkie rail shootery, a minigry opierają się na własnych, prostych zasadach. Podczas walk Indy może używać różnych elementów otoczenia, które pozwalają mu spacyfikować oponentów, a także swojego ikonicznego bata. W grze nie ma brakuje także czynności kontekstowych, czyli popularnych qte. Produkcja Kanadyjczyków generalnie jest bardzo liniowa. Nie ma tu zbytnio miejsca na eksplorację i główkowanie, najważniejsza jest niczym nieskrępowana akcja. Nasz podopieczny co rusz uczestniczy w jakiejś zadymie lub próbuje sprostać karkołomnym wyzwaniom.

Wersja na Wii wprowadza nieco nowego. Gra wykorzystuje przede wszystkim funkcje ruchowe Wiilota, choć nie zawsze sprawdzają się one dobrze. Poza tym na sprzęcie Nintendo twórcy zaimplementowali tryb multiplayer (kooperacja), a nawet zamieścili na płycie kultowe Indiana Jones and the Staff of Kings, które przedtem należy odblokować.

Wideo - Indiana Jones and the Staff of Kings

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper