Those Who Remain

Those Who Remain

6,6
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.3
PS4 7.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Camel 101
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
28.05.2020
Europa:
28.05.2020
Producent:
Camel 101
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
28.05.2020
Europa:
28.05.2020

Those Who Remain - opis gry

Those Who Remain to gra przygodowa w konwencji psychologicznego horroru wyprodukowana przez studio Camel 101 i wydana przez Wired Productions. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch.

Głównym bohaterem Those Who Remain jest Edward, który zmaga się z problemami w życiu prywatnym. Z powodu romansu jest on bowiem skonfliktowany z córką. Edward postanawia go zakończyć. W tym celu udaje się do miejsca zamieszkania kochanki, niewielkiego miasta o nazwie Dormont, lecz wypad ten jeszcze bardziej komplikuje jego sytuację. Dormont sprawia wrażenie wymarłego i kręci się po nim morderca, cień z niebieskimi ślepiami, czyhający na swoje ofiary w mroku nocy. By uciec, Edward musi rozwikłać zagadkę śmierci miejscowej dziewczyny, niejakiej Anniki.

Dalsza część tekstu pod wideo

Those Who Remain przypomina serię Silent Hill, choć w produkcji studia Camel 101 wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Schemat rozgrywki przypomina klasyczne survival horrory. Nasz podopieczny eksploruje otoczenie, zbiera notatki rzucające więcej światła na rozgrywające się wydarzenia, rozwiązuje łamigłówki (polegające często na użyciu właściwego przedmiotu w odpowiednim miejscu) i zmaga się z nieprzyjaciółmi. 

W odróżnieniu od klasyków gatunku tutaj arsenał głównego bohatera nie należy do przesadnie rozbudowanych, a w zasadzie nie ma go wcale. Z cieniami, które polują na Edwarda, musimy sobie radzić korzystając z wszelkich możliwych źródeł światła, np. lamp bądź świateł samochodowych. Gdy jednak nie mamy innej możliwości, wówczas należy ratować się ucieczką. Podobnie jak w serii Silent Hill w Those Who Remain mamy do czynienia z dwiema rzeczywistościami.

Przejście gry zajmuje kilka godzin. 

Wideo - Those Who Remain

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper